Autor Zpráva
Pavel777
Profil *
Ahoj všichni, mám jeden problém, kterej už tady byl určitě mnohokrát, ale z jiného úhlu. Potřebuju použít na stránce toto:

<body oncontextmenu="return false" onmousedown="return false" onselectstart="return false" ondragstart="return false">


Vím, že je to sviňárna a jde to obejít, ale prostě to potřebuju.


Tato funkce onmousedown="return false" blokuje označování textu a vážně mi funguje ve všech prohlížecích (IE7. FF, OP9) ale hádá se mi to s vyhledáváním...



<!-- Search Box HTML Code Begin: -->

<noscript> * To display this page correctly, you need a web browser with JavaScript support.</noscript>
<script language="javascript">function killerrors(){return true;}window.onerror = killerrors;</script>
<script language="javascript">function checkData(){for(var i=0;i<document.form_search.sw.value.length;i++){if (document.form_search.sw.value.charAt(i)!=" "){return true;}}return false;}</script>
<form name=form_search action="searchresult.php" onSubmit="return checkData()">

<input type="text" name="sw" size="17" class="tb-focus" >
<INPUT TYPE="SUBMIT" VALUE=" Vyhledat ">

</form>
<script language="javascript" src="searchdb.js"></script>
<script language="javascript" src="searchfunc.js"></script>
<!-- Search Box HTML Code End. -->



A to tak, že mi nejde prostě kurzorem vkročit do pole pro napsání slova pro vyhledání ani nejde kliknout na tlačítko "Hledej" v prohlížečích Firefox a Opera.



Nevíte prosím, jak udělat, aby se to nehádalo či nějaký jiný zbůsob?


Díky
peta
Profil
Pavel777
na tlacitko hledej se dostanes tabelatorem, ale...
BODY onmousedown="return false" zakaze zmacknuti tlacicka mysi smerem dolu. Takze konec s vyhledavanim :)

Bylo by tu reseni otevrit to jako iframe. Iframe je pak samozstatny html dokument a v nem plati samostatne mousedown.

Dalsi reseni by bylo prepsat akci onmousedown na funkci a hlidat si vyhledavaci box. To jsou takove ty klasicke scripty typu
onmousedown="myska"
function myska(e)
{
if (this.id=='vyhledavani') {return true;}
return false;
}
tak nejak, blize google.com mouse event button crossbrowser
Joker
Profil
Pavel777
Vím, že je to sviňárna a jde to obejít, ale prostě to potřebuju.
K opruzování uživatelů?

nejde prostě kurzorem vkročit do pole pro napsání slova pro vyhledání ani nejde kliknout na tlačítko "Hledej" v prohlížečích Firefox a Opera.
No jasněže... protože kliknutí myší je vyblokováno tím skriptem.
Vždyť přesně to chcete, aby uživatel nemohl klikat.

V Opeře to u textového políčka jde obejít tak, že prostě klikáte pravým tlačítkem... jen samozřejmě nesmíte neprozíravě povolit Javascriptu přijímat kliknutí pravým tlačítkem :-)

Jinak to něco jako psal peta by mohlo fungovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0