Autor Zpráva
Smajda
Profil
Zdravím prosím vás mám udělanou registraci ale potřeboval bych jestli se dá nějak zistil jestli uživatel při registraci nenapsal do některých z polí nějaký znak jako třeba

; " " ' ' / * -

prostě aby tam mohl psát jen čísla a písmena s diakritikou(doufám že se to tak píše)a vykřičník tečka jinak nic víc díky moc doufám źe jste mě pochopili.
Joker
Profil
Vyhledání/nahrazování pomocí regulárních výrazů. Na straně klienta Javascript, na straně serveru v PHP.
Víc poradí strejda Google.
Měsíček
Profil
Tak řešení je více .. třeba už přímo v PHP můžeš mít pole znaků a pak pomocí funkcí odfiltrovávat .. a nebo mu vůbec nepovolit tam něco napsat .. zde je jako druhý příklad napsán skript, který povolí jen číslice pokud si to upravíš tak by to mohlo fungovat (jinak již zmiňovaný příklad funguje jen v IE).
Smajda
Profil
no hledal jsem ale nějak sem z toho blbej nemáte nějakej příklad? aby to fungovalo že mi to v textu vyhledá nějakej ten zmiňovanej znak a když ho najde tak aby to vypsalo že to tam je...diky
Měsíček
Profil
<?php
echo strchr("Hello world!","world"); /* world */
?>

.. možná to není ono .., ale je to nějáká funkce začínající na str :) a že jich je ...

http://www.w3schools.com/PHP/php_ref_string.asp
Smajda
Profil
tak jsem někde našel na této diskusi toto $nick = preg_replace('/([^A-Za-z]+)/','',$nick); a funguje to zhruba tak jak bych si přál akorát bych chtěl povolit některé znaky ale nevím jak to přepsat aby šlo ! @ a všechna čísla nenašel by se někdo kdo by mi to poupravil nebo aspoň vysvětlil jak to funguje díky
Smajda
Profil
aha tak už jsem na to přišel díky za rady zamykám!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0