Autor Zpráva
Karl ma cyo
Profil *
Dobrý den, mám už fungující stránky. Teď jsem ale dostal od známého nádherný 2vteřinový video udělaný 3dsmaxem s naším klanovým logem a chtěl bych, aby se přehrálo jako první ve fullscreen, pak zmizelo a naběhla mi normálně hlavní stránka. Když ho vložím příkazem EMBED do indexu, tak se mi sice přehraje bez problémů, ale nacpe se mi nad vlastní tělo stránky, v důsledku toho pak po přehrátí zůstane černá obrazovka a musím šoupnout dolů, aby se zobrazil vršek stránky. Jde mi o to, aby se to přehrálo automaticky a bez klikání na cokoliv, pátral jsem hlavněv termínech odskok-kotva a open window,ale nejsem z toho nijak moudrý. Hledám něco jako příkaz GO TO a RETURN z Basicu. Jednoduše nějak do indexu vložit CLS, GOTO na video, RUN video a po přehrání RETURN do indexu na následující příkazy. Snad jsem se srozumitelně vyjádřil. Poradíte někdo jak na to? Děkuji.
ultrapako
Profil
tak to dej do stránky která se ti přesměruje do té stránky kterou jsi vytvořil
Karl ma cyo
Profil *
Děkuji za tip, zkusil jsem to, ale vyvstal problém s návratem. Použil jsem příkaz "<meta http-equiv="refresh" content="0;url....atd" a opravdu bez problémů se to přesměrovalo na soubor s logem. (vytvořil jsem zvláštní stránku- soubor "logo.htm", v kterém kromě align a embed pro správné přehrání videa nic není). Logo se bez problémů přehraje, návrat zabezpečuji stejným příkazem, přičemž měním content na 4 vteřiny, aby se stihlo logo přehrát a odkazuji na soubor index.htm z původní stránky. Pochopitelně se to celé zacykluje, takže se logo přehrává do kolečka. V současném okamžiku laboruji podle jiného návodu z tohoto fóra - ("Označ si nějaký prvek nahoře na stránce např. id="zacatek" a nakonec stránky umísti <a href="#zacatek">na začátek stránky</a>" ) ,ale asi to nefunguje mezi různými stránkami (soubory) nebo mám chybu v syntaxi. Prostě se snažím aby se už nevykonal první příkaz k přesměrování, ale pokračovalo to dál v původní stránce bez nějaké potřeby na cokoliv klikat apod. Jsem úplně mimo mísu nebo je to správná cesta? Poraďte prosím, děkuji.
kajaman
Profil
tak co dát intro do index.htm, po přehrání refresh do uvod.htm, kde bude vlastní obsah...
vertigo4
Profil
kajaman
to je myslím dosti nepraktické... například ti co budou odkazovat například na adresu.cz, tak budou zvyšovat PR a S-rank videu místo úvodní stránce...
Aleš Janda
Profil
ultrapako
kajaman
Ano, to je správné řešení :-)

vertigo4
To je pravda, jenže to už je problém té stránky. Buďto chce mít na hlavní stránce video nebo ne. Pokud chce, tak všechny odkazy budou zvyšovat PR tomu videu. Nebo rovnou odkazovat na samotný obsah.

Ještě mě teda napadá další řešení: mít <div id="video"></div> a za ním <div id="obsah"></div>. Při prvním vstupu na stránku by se JavaScriptem <div>u "video" dalo display: block a <div>u "obsah" display: none;. Přehrála by se animace a pak by zase zmizlo video a zobrazila se stránka. Šlo by to i navázat na cookie, aby člověk nemusel video vidět po každém kliknutí na hlavní stránku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0