Autor Zpráva
MrKolouch
Profil
Ahoj,
Chtěl bych, aby si uživatelé mých webovách stránek mohli vybrat jazyk (angličtina,čeština).
Jenže nevim přesně, jak toho dosáhnout.
Mám vytvořit na webu dvě složky? czech a english a do toho vložit vždy stránky přepsané v určitém jazyce?to zabere příliš místa a navíc by byl asi problém s administrací.
Lze vyvořit vícejazyčný web i jiným způsobem?jde mi hlavně o prostor a jednoduchost.

předem děkuji za odpovědi
Tomasds
Profil
Příliš místa?
A co takhle? Složka en, složka cz a složka obrazky. Obě jazykové verze můžou používat společnou hromadu obrázků.

Dalším řešením je jakýsi administrační systém, ať už nějaký předžvýkaný, nebo vyrobený tebou. Veškeré texty pak budou ležet v databázi.

Jde o to, co má smysl. Jestli máš pětistránkový webík, tak bych v klidu 5 stránek zduplikoval, kopii přeložil a obě verze provázal. Jestli toho je víc, zamysli se nad nějakým tím vlastním nebo pořízeným cms.
Miloš
Profil
Přes PHP – jedna z GET proměnných může být jazyk a podle této proměnné includovat patřičné texty.
Bill
Profil
Miloš
Jak by tohle asi chápal Google Crawler :-P
Medvídek
Profil
Jazyk si nastavit treba do session. Pasivni texty ulozit do promennych.

třeba:
soubor cz.php
$jazyk["domu"] = "Domů"; 
soubor en.php
$jazyk["domu"] = "Home";


Nastavení jazyka:
<a href="DOCUMENT ROOT - AKTUALNI STRANKA&jazyk=cz">CZ</a>

To samý pro anglictinu.

Pote ulozit z GETu do SESSION a podle toho includovat soubor cz.php nebo en.php

U aktivniho obsahu ukladat do db a tahat podle nastavene jazykove verze :)

P.S. ten jazyk spíše uložit do cookies :) Nebo nastavit delší vypršení SESSION.
Timy
Profil
Medvídek
Jestli jsem to pochopil správně, tak je to velice špatné řešení, protože nejde odkázat na konkértní článek v dané jazykové verzi a vyhledávače zaindexují pouze jednu jazykovou verzi.

Bill
Google Crawler snad nemá s proměnnými v GETu nějaké zvláštní problémy, ne?
Bill
Profil
Timy
Pokud bude procházet web, jehož obsah záleží na GET proměné, která se např jednorázově uloží do sessionu, pochybuji že projde web v pořádku pro oba jazyky :-)
Timy
Profil
Bill
No a pokud se tam ta GET proměnná bude držet furt, tak to zaindexuje v pohodě. O řešení přes Session a Cookies píšu o odstavec před reakcí na tebe.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0