Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím,

nesetkal jste se náhodou někdo někdy s problémem u IE6 při použití pngfixu.

Každý nový prohlížeč to zobrazí dobře, ale v IE6, když používám klasický pngfix, tak se mi IE6 zasekne, nevíte jak to "opravit"?


---

Asi je nějaký problém s tím obrázkem, nemůu přijít na to jaký, přitom s nějakým, co jsem vytvářel stejným způsobem to funguje normálně...

---

Tak ještě oprava. Jakoby se mi to zacyklí a trvá to hrozně dlouho než se to načte, nechápu čim to je, přitom s jinym průhledným obrázkem to funguje.

Díky.
Dranel
Profil
U mě to samý. Používám ten Bubákův (tuším) PHGFIX a je s tím problém. Obrázky se mi v IE roztahují, deformují, přesouvají... a vzhledem k tomu, že z JS neumím ani prd, asi to lepší nebude.
joe
Profil
Dranel
Mně to normálně funguje, jen se mi najednou stránka hodně dlouho načítala a nevěděl jsem čím to je, ale už i dávno předtím tám mam nějaké ty průhledné PNG, které v IE6 normálně fungují.

Mam naprosto dva stejné obrázky, rozdíl mezi nimi je jen vytvoření jednoho o pár sekund pozdeji.

sep.png a separator.png. Když použiju separator.png, tak se IE6 načte hned. Když použiju sep.png, tak se zacyklí a po nějaké docela dost dlouhé době to vykreslí.

Fakt to nechápu...
Plaváček
Profil
joe

Zkus tohle řešení: http://labs.unitinteractive.com/unitpngfix.php . Ale potíže s absolutním pozicováním, pokud ho používáš, budeš mít asi tak jako tak.
joe
Profil
Plaváček
Díky, ten jsem zkusil a u toho nefunguje opakování pozadí. I když jsem koukal i do kódu jak to tam mají a zdá se, že by to "opakování" mělo umět, ale pravděpodobně by musel být přesně vysoký obrázek jako ten prvek, na který ho chci dát a já jeden obrázek používám na víc věcí a výška není pevná...

Každopádně jsem to radši udělal všechno v jednom CSS pro IE pomocí filtru bez JavaScriptu a chodí to bezproblémů a daleko rychlejc :-) Předtím to nabíhalo postupně a teď hned.
Dranel
Profil
joe
Jakého filtru mohi li se zeptat? Respektive jaké jsou další možnosti rozchození průhledného PNG v IE krom PNGFIX?
habendorf
Profil
Dranel

filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(src='xxx', sizingMethod='xxx');
DoubleThink
Profil *
Bohužel většina automatických "udělátorů" nepomůže u složitějšího PNG layoutu. Zmiňovaný filtr totiž dělá to, že vytáhne alpha kanál z PNG souboru a ten pak aplikuje na (libovolný daný, často ten samý) element. Je potřeba s tím počítat už při návrhu kódu.
joe
Profil
DoubleThink
To ano, ale já jsem měl problém a to i když jsem si to zkusil vedle, jen jeden element s průhledným PNG. Měl jsem dva soubory, jak jsem psal výš a rozdíl v nich bylo jen datum vytvoření a jeden fungoval a druhý ne.

Pokud by někdo měl zájem, můžu to někam nahrát. U jednoho souboru to IE6 zobrazil normálně a při použití druhého se zacyklil...
Dranel
Profil
Dobře, zeptám se tedy jinak:

Máte někdo osvědčený postup, který rozchodí PNG v IE? Podmínkou je podpora při opakování na pozadí, pozicování i na normálních obrázcích. Bez zacyklování a deformování obrázků/layoutu :-)
joe
Profil
Dranel
Tenhle pngfix to podporuje, jen jsem měl (vyřešeno rovnou přímým filtrem) problém s obrázkem a doteď jsem nepřišel na to, čím to může být...
IEPNGFix v2.0 Alpha - http://www.twinhelix.com/test/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0