Autor Zpráva
oblouk
Profil *
ahoj
jak udělat plynuly graficky přechod v oblouku tak aby navazoval na zbytel přechodu (nebo jak to udělat cele dohromady)??

situace viz obrazek

a pak jeste maly doplnkovy dotaz. daji se v photoshopu nejak kreslit cary pomoci souradnic?


pokud znate odkaz kde se jedno nebo druhe resi tak potesi.

diky
Tin
Profil
jestli to bude takhle načmárané, tak si pusť Malování a sprejem.
Jinak v zelené oblasti ho udělej pořád jako pokračování modré svisle dolu.
grimword
Profil
photoshop nabizi krome primeho prechodu v jednom smeru, taky prechod kruhovy a ruznych tvaru, co to nejak sikovne vystrihnout? (nejsem zadny PS guru :))))
pEeLL
Profil
dotaz je muj.


Tin
ne takle nacmarane je to jen pro predstavu.
jinak kdyz to v zelene udelam stejne jako v modre tak mi to sedi jen v jednim smeru. v modre je prechod v horizontalnim smeru ale v zelenem imho musi byt kolmo k oblouku ale netusim jak na to

grimword
takovy kruhovy prechod se mi najit nepodarilo. pokud vis kde tak me prosim nasmeruj.
Tomasds
Profil
pEeLL
Udělal bych to nejdřív stejně jako ten přechod nad tím a pak oblast toho čtvrtkruhu překryl svislým lineárním gradientem ze 100% průhlednosti do černé.
Tomasds
Profil
hm, nebo taky kecám :)

co se ti nelíbí na obyč gradientu přes celou výšku?
grimword
Profil
ukazka kruhoveho prechodu
pEeLL
Profil
na obycejnem se mi nelibi ze ve spodni casti toho kruhu neni ten prechod.
jinak pokud funguje to co jsi napsal nad tim jak udelam gradient se 100% pruhlednosti do cerne?
Tin
Profil
pEeLL: nejde něco jakko Deformace?
On totiž nejenom, že ten přechod musí být do oblouku (tj. kruhový), ale současně se musí i zužovat
Tomasds
Profil
pEeLL
gradient se 100% pruhlednosti do cerne v každém rozumném editoru. Umí to i snad 8 let starý paint shop pro 7.04
pEeLL
Profil
grimword
aha. stimhle jsem si jiz zkousel hrat ale nedokazu to navazat na ten predchozi prechod.

Tomasds
jj vim ted jsem to hledal ve photoshopu cs3 a vtom milionu fci sem ztraceny
peta
Profil
Gimp umoznuje vyplnovani prechodem (hned vedle vybarvovaci plechovky)
* zleva doprava, zprava doleva = smer
a v dalsim nastaveni ma Tvar =
* linearni, cili zprava doleva nebo opacne
* radialni cili kruhovy
* bilinearni, kuzelovy, spiralu, vyplnovani podle tvaru ...
Pak je mozne nastavit zpusob opakovani
* nic
* pila
* trojuhelnik

Cili tam bych si udelal novy obrazek o 20 x 20, nekde uprostred bych ho nechal udelat Neopakovane vybarvovani kruhovym prechodem a pak si vyrizl ctvrtku, kterou potrebuji. Krome toto ma Gimp i verez kruhem/elipsou, coz muze byt nekdy sikovne.

Dalsi moznosti je pouzit siroke obdelniky, hrany obou barev a aplikovat na ne gausovo rozmazavani, coz fiktivne udela totez zaobleni
BBBaaaaa
BBBaaaaa
BBBaaaaa
BBBBBBBB
BBBBBBBB
peta
Profil
Tomasds
to by mozna vypadalo dost dobre i s temi bilymi carkami.
Joker
Profil
jak udělat plynuly graficky přechod v oblouku tak aby navazoval na zbytel přechodu (nebo jak to udělat cele dohromady)??
Šlo by to asi i takhle:
- radiální přechod
- vyříznout čtvrtkruh
- na těch oříznutých stranách přechod přesně rovně rozmáznout, anebo zkopírovat krajní 1px a párkrát vložit
- pak už jen kopírovat-vložit dodělat rovné přechody

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0