Autor Zpráva
AlešD
Profil
Nejedná se o rozesílání spamu.

Mám v databázi na hostingu nějakém několik (100-300) zaregistrovaných členů, potřebuji poslat na jejich email nějakou zprávu, přičemž:
- vše provozovat na hostingu pomocí PHP a SMTP hostingu
- všichni příjemci při registraci do systému souhlasili se zasíláním mailu
- není přípustné, aby viděli i ostatní adresy zbývajících členů (nelze Cc)
- odesílatel má reálnou emailovou adresu zaregistrovaná na SMTP hostingu
- příjemce má reálnou adresu
- text mailu může být kustomizovaný na příjemce (oslovení etc. vytažené z databáze) (nelze Bcc)
- četnost takovéto činnosti počítám cca jednou za měsíc, tudíž se mi nevyplatí použití nějakých placených služeb a radši bych to napsal a provozoval sám

Předpokládám, že každému členu vygeneruju mail a pomocí funkce mail() mu ho pošlu a to vše automaticky na jeden ťuk.

Když tak nad tím přemýšlím napadají mě následující otázky, na které neznám odpověď:
- jak moc zatížím hosting?
- budou mě tam mít rádi?
- nestopne to hosting?
- nestopne to celé nějaký antispamový filtr?
- a případně jak to zjistím a co mám udělat abych nebyl identifikován jako spamer?

Řešení pomocí Bcc znám, nicméně moc se mi nehodí.

Díky za info!
Tomasds
Profil
Já bych se s tím moc nezalamoval.

Řešil jsem pro jednu zakázku prakticky totéž (asi jednou měsíčně cca 200 mailů) a dělám to prostě v cyklu. Co adresa, to jeden mail().
Spam to není, lidi tam ty maily napsali v mém případě vyloženě za tím účelem, tak po tom hostingu nic není.

Zátěž jsem vyřešil tak, že majitel webu zadá, že chce poslat mail a ten se rozešle ve 4h ráno.
DJ Miky
Profil
To odeslání ve 4 hodiny ráno bych ještě vylepšil prodlevou např. 1 sekundu mezi jednotlivými odesláními, musel by se ale vypnout time_limit. Při 300 mailech by to netrvalo tak závratně dlouho (cca 5 minut).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0