Autor Zpráva
antonindanek
Profil *
Teprve s API Gmaps začínám a tohle mi připadá jako dost základní věc,
ale prostě na to nemůžu přijít. Jak získám souřadnice kliknutí na
mapu?

Asi si vytvořím event, který bude sledovat kliknutí, ale co dál?

Děkuji.
Mistr
Profil
antonindanek
Využiješ toto?
http://petr.vaclavek.com/article/471/Navod-zabudovani-Google-maps-do-s tranek
antonindanek
Profil *
Bohužel, tam je návod pro uživatele, kteří neví jak zjistit souřadnice nějakého bodu, který si sami najdou na maps.google.com. Já to potřebuju z hlediska programu, tzn. aby ty souřadnice zjistil skript.
Potřebuju vlastně to samé, co je tady. Po kliknutí na mapu se souřadnice načtou do formuláře. Když se podívám do zdrojáku, vidim, že se formulář naplňuje tady:

document.getElementById("lng").value = point.x;
document.getElementById("lat").value = point.y;


Už ale nedokážu vyčíst, kde se ty proměnné point.x,y naplňují, JavaScript u mě bohužel nehraje první housle.
peta
Profil
antonindanek
'JavaScript u mě bohužel nehraje první housle.'
klasicka vymluva, jakou tu ma kazdy druhy, ze neco neumi a nebo se mu nechce, ja bych to v dotazu vynechal :)

Google scripty jsou docela slozite.
Jednoduchy priklad je
jakpsatweb - html - formulare - input type=image
kde name je <INPUT name=jmeno>
slozitejsi scripty viz
google.com javascript event crossbrowser mouse
antonindanek
Profil *
Já bych to nevynechával, snažim co nejvíc nastínit problém. Hádám, že smysl fóra „Jak něco udělat?“ je řešení problémů, tak bys mi Peťo mohl odpustit, že jsem jdu, když něco neznám.

API Google se mi zdá pochopitelné vcelku dobře. Teda všechno co jsem našel v dokumentaci jsem pochopil. Tohle němůžu najít.

To co mi radíš výše je nepoužitelné. Hádám, že souřadnice kliknutí na obrázek se nebudou shodovat se geografickými souřadnicemi v GMaps.
antonindanek
Profil *
Odpověď na mou otázku:
Jak se dalo čekat, Google samozřejmě takovou základní věc (u map) jakou jsou souřadnice vrací.

Řešení pak může vypadat např. takto:
google.maps.Event.addListener(mapa,"click", function(overlay, latlng) {     
  if (latlng) {document.getElementById("lng").value = latlng.x; document.getElementById("lat").value = latlng.y}
});


Ale jak tak na to koukám, tady to asi stejně nikomu nepomůže.
loub
Profil *
Ahoj,
nebud pesimista! Pomohlo ;)

Diky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0