Autor Zpráva
Palladin
Profil
Ahoj, potřebuju poradit s následující záležitostí.

Mám soubor txt (ale nebyl by problém to hodit třeba do xls) v následujícím tvaru:

název filmu1;link na obal1;link na info stránku1
název filmu2;link na obal2;link na info stránku2
název filmu3;link na obal3;link na info stránku3
název filmu4;link na obal4;link na info stránku4
.
.
.
atd...

počet filmů není teoreticky omezen. Oddělovač nemusí být zrovna ";" (středník).
Hledám program, skript, utilitku, postup, něco..., co by mi z tohoto txt souboru vygenerovalo tabulku o 4 sloupcích a v každé buňce téhle tabulky by byl obrázek obalu filmu, pod tím název filmu a po kliknutí na obal by se otevřela specifikovaná stránka.

Asi zhruba takto:

Obal1 Obal2 Obal3 Obal4
Název1 Název2 Název3 Název 4

Obal5 Obal6 Obal7 Obal8
Název5 Název6 Název7 Název 8

Obal9 Obal10 Obal11 Obal12
Název9 Název10 Název11 Název 12

Díky předem za pomoc.
imploder
Profil
Jestli jde o tabulku v databázi mysql, tak se dá použít toto. Tabulku to nevytváří, jen ji plní (ale není problém to upravit).
ninja
Profil
Palladin: A pokud myslis HTML tabulku, tan napis co ti nejde. HTML tabulku vytvorit umis? Nejaky programovaci/skriptovaci jazyk umis?
Palladin
Profil
imploder: Díky, ale nejde o mysql.

ninja: Jo, chci to udělat klasicky v HTML. Stránky dělám ve Frontpagi, takže HTML tabulku "umím". Není problém udělat HTML tabulku se stávajícími filmy, to je ok, ale problém nastane, když mi pár filmů přibude a já bych je musel nastrkat mezi ty, které už tam jsou. Pak dojde k tomu, že ve Frontpagi nejde (nebo jsem na to nepřišel) vložit buňky tak, aby se zbytek posunul doprava a pokud by jich v jedné řadě bylo více než 4, tak uskočí o řadu níže. Proto jsem spíše volil ten způsob generování ze souboru, do kterého si ty filmy doplním sám, a případné pozadí, a tyhle věci už si dodělám bokem. Jde jen o strukturu té tabulky, aby se ten program (skript, utilita, atd.) podívala do toho souboru a jela: první, druhý, třetí, čtvrtý, skok na další řádek, pátý, šestý...atd. Ale bohužesl skriptovací jazyk neumím, i když ten algoritmus vytvoření takové tabulky si představit umím... přečti první hodnotu, uloži ji jako text do buňky [2,1], přečti druhou hodnotu, ulož ji jako IMG do buňky [1,1], přečti třetí hodnotu, uloži ji jako A HREF pro IMG na [1,1]...něco takového, ale sám se obávám, že to nenapíšu.
ninja
Profil
Palladin: v tom pripade je potreba presunout dotaz do sekce "Prace a zakazky" a nabidnout nejakou odmenu. Jiste se nekdo najde.
Kcko
Profil
Udelam zdarma kdyz se ozves do 17,00
Kontakt mam v profilu
imploder
Profil
Upravil jsem tu databázovou verzi, aby to dělalo normální HTML tabulku místo databázové. Tam, kde se to zavolá, to vypíše tabulku ze souboru $soubor.
  function words($string) { 
    $ri = 0; /* na první prvek v poli výsledků */
    $word = ""; /* vyprázdni slovo */
    for($si=0; $si < strlen($string); $si++) { 
      if(ord($string[$si]) < 59 || ord($string[$si]) > 59) $word .= $string[$si]; /* přidej znak do slova */ 
      else { /* středník (ASCII #59) */
        $result[$ri] = $word; $ri++; $word = ""; /* zapiš slovo a jdi na další */ 
      }
    }
    return $result; 
  }
  
  function vytvor_tabulku($soubor) { 
    if($f = fopen($soubor, "r")) {
      echo "<table>";
      while($radek = fgets($f)) {
        echo "<tr>"; 
        $polozky = words($radek);
        for ($i = 0; isset($polozky[$i]); $i++) echo "<td>".$polozky[$i]."</td>";
        echo "</tr>\n";
      }
      echo "</table>";
      fclose($f);
    }
    else echo "soubor $soubor se nepodařilo otevřít";
  }

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0