Autor Zpráva
zuza
Profil
Zdravím všechny, po dlouhém samostudiu se mi podařilo umístit ikonu na naše stránky. Problém je s explorerem. Prostudovala jsem co se dalo (citace z jak psat web: "Jakmile si čtenář přidá stránku k oblíbeným, podívá se jeho prohlížeč (Internet Explorer) ještě jednou na server a hledá tam patřičnou ikonu. Pokud ji nalezne, bude tuto ikonu napříště zobrazovat před adresou a ve výpisu oblíbených stránek." a nejen tento zdroj...).
Noo, tak stránku jsem přidala do oblíbených a kde nic, tu nic :-)) Opera funguje, Firefox funguje, že by ten Explorer ikonu nenašel??? Nevím, jestli to není tím, že má příponu .png, ale to snad ne?
Bohužel více než dvě třetiny návštěvníků tohoto webu používá pouze IE, tak prosím o nějaký tip, kde dělám chybu?
Díky předem. Odkaz: http://lipanadorlici.cz/
Měsíček
Profil
Zkus

<link href="favicon.png" rel="icon" type="image/png"> upřímně si myslím, že by bylo jistější dát opravdu ikonku ".ico" a ne mini-obrázek .png.
zuza
Profil
Měsíček
OK, když je lepší .ico, dám samozřejmě .ico, ale prosím ještě o upřesnění - pokud tam dám .ico, bude to vypadat takto:
<link href="favicon.ico" rel="icon">?
Měsíček
Profil
Zatím si pohraj s tím png ;) ... jinak kdyby jsi tam chtěla tu ikonku tak by mělo na 99% fungovat tohle

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
zuza
Profil
Zkusila jsem .png <link href="favicon.png" rel="icon" type="image/png"> vložit do kódu na hlavní straně, ale pořád to nefunuje.
Bubák
Profil
IE6 umí pouze soubor "favicon.ico" z rootu webu a pokud je stránka v oblíbených, a i tak jsou s tím občas problémy.
www.jakpsatweb.cz/favicon.html - pokud v článku Yuhů zmiňije IE, má na mysli IE6

IE7 umí pouze formát ICO (žádné PNG, GIF... "neskousne"), pokus je soubor "faficon.ico" v rootu webu, není třeba použít tag "link", viz výše. Pokud se soubor s ikonou jmenuje jinak, nebo je umístěn jinde, je potřebné favicon přilinkovat.
zuza
Profil
Bubák, Měsíček
Vytvořila jsem ikonu, je v rootu webu (jestli to dobře chápu, tak na stejné úrovni jako jednotlivé stránky), jmenuje se "favicon.ico" a na frontpage jsem ji dala do kódu takto:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">. Změnilo se jen to, že ikona zmizela úplně i z Firefoxu. Tak nevím... Vy víte? Já osobně IE používám velmi sporadicky, ale pro většinu našich čtenářů je IE=internet, tak bych to moc ráda nějak vyřešila, když už jsem si s tím dala tolik práce... Asi je někde nějaká hloupá chyba.
Bubák
Profil
jmenuje se "favicon.ico"
Musí být opravdu v ICO formátu, přejmenování koncovky nestačí. Obdobně vůl neoplodní krávu, i když mu budeš říkat "ty bejku".

Tak nevím... Vy víte?
Chyba tam určitě bude, nejsnáz by se dala odhalit, kdybys dala odkaz na web.

Pozor, při testech může dělat problém nakešovaný chybný soubor favicon, a v některých prohlížečích se favicon drží v keši velmi urputně.
Měsíček
Profil
Bubáku, viz první příspěvek "http://lipanadorlici.cz/"
Chamurappi
Profil
Reaguji na zuzu:
Změnilo se jen to, že ikona zmizela úplně i z Firefoxu.
Já ji v něm vidím.
Bubák
Profil
Já ji vidím všude, kde jsem to očekával (nemám IE6, tam nevím).
zuza
Profil
Všichni
Díky za pomoc, a omlouvám se, Firefox to měl asi opravdu v keši, teď už ji vidím taky :-)) IE už nebudu řešit, ikonka zůstane jako bonus pro ty, co ho nepoužívají.
Bubák
O oplodňování skotu bych se na tvém místě s holkou z vesnice raději nepouštěla do hlubších diskusí ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na zuzu:
IE už nebudu řešit, ikonka zůstane jako bonus pro ty, co ho nepoužívají.
1) To vůbec není hezký přístup. Formát ICO ti nabízí stejné možnosti jako PNG, není důvod odřezávat Explorer.
2) Za stávajícího stavu je u tvého webu ikonka i v Exploreru.
zuza
Profil
Chamurappi
Díky za informaci :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0