Autor Zpráva
Radek.
Profil *
Zdravím,
velice se omlouvám, protože jsem tu to už někde viděl, ale nemůžu to téma najít.
Chtěl bych vědět, jak udělat, aby se po kliknutí na nějaký text, vložil (nějaký jiný) do textového políčka formuláře jako to je třeba když tady klepnete na autora příspěvky a dolů do inputu se vloží jeho tučný nick pro citaci. Umím pouze HTML a CSS, takže pokud by se to řešilo JavaScriptem nebo něčím jiným uvítal bych šablonu, kterou pouze zkopíruji do HTML.

Díky
imploder
Profil
<input type="text" name="jmeno" />
Takový <span onclick="document['jmeno'].value='něco'">malý text</span>, na který když klikneš, tak se do inputu něco vloží.
Radek.
Profil *
V IE mi vždy po kliknutí na "malý text" vyskočilo okno "ve skriptu se vyskytla chyba" Řádek : X , jméno má hodnutu null, nebo nesouhlasí ... nebo to není objekt, sorry za tohle vysvětlení, ale než sem to stačil vyscreenovat tak mi to okno přestalo vyskakovat, dole se jen objeví oznámení, že je na stránce chyba, v Opeře nebo FF se po kliknutí nestalo nic
Radek.
Profil *
Byla to tahle hláška :
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
Spíš takhle:
<form name="formular">
<input type="text" name="jmeno">
Takový <span onclick="document.formular.jmeno.value = 'něco'">malý text</span>, na který když klikneš, tak se do inputu něco vloží.


Reaguji na Radka.:
Jestli chceš vkládat přímo text, na který se kleplo, tak místo „'něco'“ ve výše uvedeném kódu dej „this.firstChild.data“.
Radek.
Profil *
Chamurappi
Díky, někdy se to bude hodit
imploder
Profil
Proč tak, jak jsem to napsal, to vlastně nefunguje? Na stránce http://www.jakpsatweb.cz/javascript/document-adresovani.html jsem našel, že opravdu document['name_prvku'].atribut je správné adresování. Jsou i jiné postupy, např. ten, co použil Chamurappi, tj. document.obalujici_prvek.prvek.atribut. Je tam ukázaný shodou okolností na stejném příkladě, stačí ho jenom změnit z onmouseover na onclick. Proč ten první způsob adresování nefunguje?
Radek.
Profil *
Díky moc Vám oboum, funguje to na výbornou !

Chamurappi
Možná se mi to řádky zeleného kodu pozdě vykreslily nebo sem si toho nevšiml, takže sem myslel, že tam píšeš jen o té „this.firstChild.data“ a poděkoval sem ti dost laciným způsobem, takže doufám, že to ted nepravím : Si bůh, díky moc ! :)
Měsíček
Profil
bůh je moc silné slovo, vládce se mu bude líbit více ;)
Radek.
Profil *
Ok, tak vládce (bůh si ty ;) )

Prosím o zamknutí
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
opravdu document['name_prvku'].atribut je správné adresování
Ale nefunguje u formulářů. Takto se ve webovém pravěku zaměřovaly obrázky.

Jsou i jiné postupy, např. document.obalujici_prvek.prvek.atribut
Tenhle postup zase naopak funguje jen u formulářů, tzn. „obalujici_prvek“ musí být jméno formuláře a „prvek“ jméno některého z formulářových prvků. (Mimochodem, zápisy objekt.něco a objekt["něco"] jsou ekvivalentní.)

Univerzální funkcí na adresování elementů je metoda document.getElementById, která se chytá atributu „id“.


Reaguji na Radka.:
Rádo se stalo. Jsem skromný bůh, pravidelné modlení nevyžaduji, ale kdybys měl chuť, můžeš mi vystavět pyramidu (ideálně mayského typu, ne nějakou egyptskou modernu).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0