Autor Zpráva
Wojta
Profil
Moje škola má nové stránky - http://zsvedlejsi.cz/. podle mě je dodala nějaká firma - určitě také za pěkný peníz. Podle mě však neprávem - design pochází jakokdyby z minulého století, obrázky jsou kostrbaté a zelená s oranžou se k sobě vůbec nehodí. Najdete ještě něco?

PS: Vím, že porušuji jedno z pravidel, ale od první chvíle kdy sem na ten web skočil, jsem byl rozhodnutý něco s tím udělat - a odkaz na toto fórum bude jistě dobrá důvod pro vybrání jiné webové firmy :)
Smajda
Profil
na kód jsem se nedíval ale jen na první pohled, změnil bych pozadí to oranžové mi tam moc nesedí a ještě to "nevim co to je" nad menu vlevo nahoře bych nějak spravil protože ten nápis vítejte ten fakt není hezkej
Měsíček
Profil
Reaguji na Wojtu:

No .. tak se nabídni, že je uděláš lepší, samozřejmě největší perlou je skoro neviditelná patička a tabulkový layout.
Wojta
Profil
Měsíček
Uvažoval jsem o tom, ale už mám na starosti školní časopis ;)

Kolik myslíte že stály tyto stránky?
Nox
Profil
Hm, hnusný vzhled, hnusný kód....

Otázka je, kolik za to platili, ale tipuju že hodně, protože na této úrovni firem/státních podútvarů atp. se platí za každou ptákovinu majlant,
nedivil bych se, kdyby za toto vybírala ta firma v desítkách kKč
Chamurappi
Profil
Reaguji na Wojtu:
Mě zaujaly podmínky užívání:
Za učelem maximálního prostoru dovoleného zákomen, toto ustanovení se řídí zákony státu Washington, U.S.A. a vy tímto souhlasíte býti pod výhradnou jurisdikcí a soudem soudu v okrese King, Washington, U.S.A. ve všech věcech týkajících se webu Portál ZS Vedlejší.
Poznámka úplně dole je též pěkná.

Nevyráběl to spíš nějaký (současný či bývalý) žák?
Medvídek
Profil
Nedělal to spíše nějakej "specialista" IT profesor z Vaší školy ? Je to nasazený do RS DotNetNuke, demo.

Jinak ten nadpis Vítejte opravdu hrůza, patička nečitelná, adresa jako je tato:
http://zsvedlejsi.cz/Dokumenty/%C5%A0VP/tabid/64/language/cs-CZ/Def  ault.aspx
se mi nezdá nejlepší :)

Není nad pěkné, lehce zapamatovatelné odkazy:
http://zsvedlejsi.cz/Vstupprou%C4%8Ditele/Informa%C4%8Dn%C3%ADsyst%C3 %A9m/tabid/159/ctl/Login/language/cs-CZ/Default.aspx?returnurl=%2fVstu pprou%c4%8ditele%2fInforma%c4%8dn%c3%adsyst%c3%a9m%2ftabid%2f159%2flan guage%2fcs-CZ%2fDefault.aspx
Nox
Profil
"Đ.
Pokus o přesný překlad originálu, ale může te se tam dočíst, že by to nejspíš mělo zůstat v angličtině, takže si přepněte do anglické verze a přečtěte si to v originále. Dalo mi to docela zabrat a i tak je to určitě plné nepřesností. Zajímalo by mě jestli to někdo čte? Já jsem to totiž přečíst musel, když jsem to chtěl přeložit, a jsou to "fakt drsný hlody". Prostě jsem chtěl mít překlad DotNetNuku kompletní ;-)
"
Aha, to bude ono, Chamurappi asi bude na dobré stopě...
Wojta
Profil
Chamurappi,Medvídek
Možné to je, ale protože jsem nikde nenašel link na homepage toho RS(prasárna, link tam být musí jinak je to sprostá krádež!), předpokládal jsem že ho vzrobila nějaká firma.....ani tam není odkaz na admina. Asi se trochu poptám;-)...
OnZ
Profil
Hover se seká když přez něj přejedu myší tak se zmněí až po chvíli při rychleším přejezdu přes menu se mi to seká neuvěřitelně„určitě také za pěkný peníz.
není to hřích nechat si za to platit
Wojta
Profil
OnZ
sem to myslel tak že za mnohem větší cenu než to má
Lexter
Profil
Kolik mi dají za to, že na ten web půjdu?
Wojta
Profil
? nechápu?

PS: budu odpovídat až yíta odpoledne, máme školu :-)
Mistr
Profil
Wojta
Jen několik poznámek ke stránkám, ačkoliv nejsi jejich tvůrcem:
(1) V MSIE 6 SP 2 je přes klikací logo svislý oranžový proužek. Proč? Ve Firefoxu není.
(2) K čemu mi je výběr jazyka na angličtinu, když jsou stejně celé stránky v češtině? Nebo tam je nějaká stránka v angličtině, které jsem si nevšimnul?
(3) Co to je za ty dublované šipky před drobečkovou navigací?
(4) Nečitelná (nekontrastní) patička.
(5) Formulář pro omlouvání žáků by šlo udělat daleko profesionálněji. Bez nutnosti spouštět e-mailového klienta na počítači uživatele. To není ani přístupné a na stránkách škol by se na přístupnost mělo být dbáno, ne? Chybí kontroly vyplněných políček ve formuláři, je možné si vybrat třídu z prvního stupně a současně i ze druhého atp.
(6) Ve výpise učitelů se po najetí na jejich jméno objeví popisek TITLE. Proč chybí u všech asistentů (resp. asistentek) pedagoga a u Mgr. Lebedové? A proč učitelka prvního stupně - Mgr. Kacerová - má popisek asistentka pedagoga Mgr. Renata Kacerová? Tedy já to vím, ale je to chybný údaj. Má tam být, že se jedná o učitelku.
(7) Menu je nevhodně zpracované. Vyberu si například položku Učitelé. Klepnu na ni. Pak si vybírám další položku z menu a zvolím Informace o škole. Najede mi podmenu a já si v něm mohu vybírat. Ovšem mezi rámečkem podmenu a vlastním obsahem je vidět oranžový obdélníček. A protože je u položky Učitelé, může to vést k dojmu, že si prohlížím podmenu od Učitelů, nikoliv od Informací o škole.
(8) Chybou je na webu podtrhávat cokoliv jiného než jsou odkazy. Viz stránku ŠVP školní družiny a několik dalších.
(9) Do titulků stránky (tag TITLE v části HEAD) bych doplnil i název školy. Myslím, že by se to líbilo třeba Google.
(10) Kontakt na školu by bylo možné uvést výrazněji. Třeba jako jednu položku z menu, nebo v hlavičce či patičce.
(11) Proč se liší podmenu v části Další odkazy, v němž je uvedeno jen Klub rodičů a Sponzoři, se stránkou Další odkazy? Tam je totiž navíc uveden i odkaz na Školní časopis.
(12) Ve stránce Další odkazy klepnu na položku Školní časopis a dostanu se na stránku User Log In (a to mám zvolenou češtinu jako jzykovou verzi). Ve stránce jsou jakési Register a Forgot Password atd. Nač to? Já chtěl časopis.
(13) Ve stránce Školní jídelna - resp. http://zsvedlejsi.cz/Portals/0/dokumenty/2008-2009/jidelna.html - je psáno Klikněte na vámi zvolené "aktivní" datum, otevře se plán ve formátu DOC (nové okno). Proč se mi otevírají jen ve formátu PDF?

A v podobném duchu výčtu chyb by bylo možné pokračovat i nadále.
Wojta
Profil
Mistr
wow pěkný výčet!

(12) Já toho kdo to dělal uškrtím, ten školní časopis jsem dělal já a teď se na něj nikdo nedostane!!!!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0