Autor Zpráva
Jaroslav Krejčí
Profil
Ahoj,

využívám pár služeb od Google a zabrousil jsem i do sekce Webmaster Tools. Tam jsem si zjistil pár informací, jak booty přilákat na mé stránky. Zaujala mě informace o souborech Sitemap. Vytvořil jsem jej pomocí jazyku HTML, ale to asi byla hrubá chyba, že? :-)

Teď to zkouším v XML, jak mi Google doporučuje, ale tak nějak mám pocit, že s tímhle jazykem moc neumím a vůbec nevím, co všechno tam kromě seznamu stránek, kam mám boot Googlu zabrousit, má být... :-(

Můžete mi poradit?

Kód souboru vypadá momentálně (po mé laické úpravě) takhle:

<?xml version="1.0" encoding="windows-1250"?>


Potom následují jednotlivé URL stránek. A píšu to takhle:



Pozn.: Místo "example" a "adresar" vkládám skutečné url mých stránek, tam chyba není.

Můžete mi na základě uvedeného kódu říct, co je špatně a co je třeba vychytat, aby mi ty moje stránky Google už konečně našel?

Díky
Davex
Profil
Na Webmasters Tools se lze v sekci "Soubory Sitemap" celkem snadno doklikat k nápovědě, jak má soubor Sitemap vypadat. Pro začátek je nejjednodušší použít některý Sitemap Generátor (třeba XML-Sitemaps.com) a výstup si upravit.

Pokud Google stránky vůbec nenajde, tak to obvykle není způsobeno chybějícím souborem Sitemap.
joe
Profil
Jaroslav Krejčí
A nějaké párové značky co jsou součástí XML máš kde? Nejlepší bude, když si XML soubor necháš vygenerovat nějakým generátorem.
Jaroslav Krejčí
Profil
Davex

Díky za tu nápovědu, myslím, že už jsem to pochopil. Na Googlu jsem hledal, ale zrovna tohle jsem nějak minul... :-)

Přesto mám ještě jeden dotaz - musí být jednotlivé "položky" (url) v souboru zapsány přesně podle hyerarchie složek nebo mohou být všechny na stejné úrovni, aniž by nějak negativně ovlivnily vyhledávání stránek pro Google?

Jenom pro přehled - jednotlivé položky seznamu url teď zapisuju takhle:

<url>
    <loc>http://example.cz/index.htm</loc>
    <lastmod>2008-10-05</lastmod>
    <changefreq>daily</changefreq>
    <priority>0.8</priority>
   </url>


Teď už je to snad správně, ne? :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0