Autor Zpráva
jio
Profil
Dobrý den,
prosím o nasměrování k vyřešení problému.

Mám frameset s 2 frame jako výsledek z formuláře. V horním je jednoduché menu v dolním obsah. Ten obsah získávám z cizího zdroje přes autorizovaný přístup z předchozího formuláře a potřebuji ho odeslat emailem.

Potřeboval bych tedy po kliknutí na ikonu mailu v horním frame vytvořit mail a do body mailu přečíst zobrazený obsah (text) v dolního frame. Něco jako ctrl-a, ctrl-c na frame s obsahem a pak ctrl-v do body ve vytvořeném emailu. Momentálně vytvořím email s mailto, bcc a subject a obsah kopíruji ručně.

Díval jsem se na možnosti jak toto docílit ale našel jsem pouze možnost Objects and Properties (paternt.frame.document.yxz, kde xyz jsou různé vlastnosti frame, ale přímo obsah ne) a Methods, kde mohu dokument otevřít (vytvořit) a zapsat do něho. Přečíst obsah ne.

Můžete mě prosím nasměrovat jak uvedené zadání řešit, pokud to jde? Nějaké "hotové řešení" se mi najít nepodařilo.

Děkuji předem.
peta
Profil
jio
frame z jine adresy ti javascript nedovoli zpracovat. Resp, myslis si, ze to jde, ale zatim jsem to nepotrebovat.
Jiste reseni je pouzit serverovy jazyk pro nacteni do vlastni stranky, vlastni domeny a pak uz to javascript dovoli.

Nacteni a zobrazeni pole soubor
<?php print_r(file('URL')); ?>

prace s iframe
jakpsatweb - javascript - objekt window - posl 20 radku

---
parent.frame.document.yxz
To ti bude fungovat, pokud je shodny server jako se zobrazuje stranka.
yxz je name nebo id policka, obvykle se pridava jeste .value, viz
jakpsatweb - javascript - priklady - formulare

Daleko jednodussi by bylo, pokud si na jine domene muzes dokument menit. Pak bys mohl pridat do stranky napriklad casovac nebo navazat funkci na onchange, ktera by ti data posilala do parent.mujframe.promenna. A nebo pres to php si to pretahnout do vlastniho dokumentu a pridat si tam, co potrebujes, treba prave takovou funkci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0