Autor Zpráva
hruskapavol
Profil
ahoj, niesom v tomto obore profik, len tak som vytvoril na poziadanie jednu jednoduchu stranku znamemu, no potrebujem aby si uz on mohol v nej jednoducho dopisovat, upravovat texty (nejakym online sposobom) .. jedna sa o tuto stranku www.lesvita.szm.sk .. poradite nejaky jednoduchy sposob? dik za rady ..
srigi
Profil
Bezne sa to robi tak, ze sa naprogramuje tzv. backend. Viac napr. clanok zo serialu na linuxsofte.
hruskapavol
Profil
jo dakujem za radu .. tomu rozumiem .. ale skor by som uvital nejaku konkretnu radu, nejaky skript alebo nieco cim to jednoducho vyriesim .. dik
srigi
Profil
Najrychlejsie to vyriesis nainstalovanim nejakeho CMS systemu, napr. "Joomla" alebo "CMS Made Simple".
hruskapavol
Profil
no ano ale tieto CMS veci myslim ze su v porovnani s tym co ja potrebujem zbytocne velky moloch v ktorom si musim vytvorit nanovo cely web, vlastny template atd .. a nechce sa mi vnom vrtat .. nieco uplne jednoduche neexistuje?
pEeLL
Profil
hruskapavol
muzes pridat jen samotny editor. treba texy!, tinymce, atd zkus hledat treba "online html wysiwyg editor"
srigi
Profil
pEeLL
Pozor, samotny editor je mu na nic. Musi naprogramovat backend/frontend aby sa ten text ukladal/tahal niekam z databazy.

hruskapavol
Ak teda nekces pouzit CMS system, prejdi si ten serial na linuxosofte a kukni ako maju urobeny ten portal v tom seriali. Bohuzial bez hlbsich zasahov do stranky to nepojde. Minimalne bude treba texty stranok nahadzat do databazy a na frontende ich dolovat a zobrazovat navstevnikovi webu.
pEeLL
Profil
srigi
njn mas pravdu
hruskapavol
a co treba nektere minicms treba snews.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0