Autor Zpráva
Honza0000
Profil
Ahoj všichni,

Mám malý dotaz,

proč nefunguje protokol file při odkazování:

<a href="file:///C:\Atdatd">Atdatd</a>

ani

<a href="file://C:\Atdatd">Atdatd</a>

ani

<a href="file:///C:/Atdatd">Atdatd</a>

V žádném prohlížeči??

Je možné to vůbec nějak udělat??

Děkuji moc za odpovědi
nightfish
Profil
třetí varianta mi funguje ve všech prohlížečích (FF 3, Opera 9.50 i IE 7), takže asi něco děláš blbě
Honza0000
Profil
Asi jsem špatně specifikoval problém.
Je jasné, že když si otevřu v prohlížeči soubor co mám na disku, tak protokol file funguje, protože sám o sobě je v něm otevřen.
Ale já potřebuju odkázat ze serveru na lokální soubor tz. z protokolu http na protokol file

A to je právě to co nefunguje...

Browsery: FF3, Opera 9, ie 7 i 8

Jinak díky za reakci
Bubák
Profil
Je jasné, že když si otevřu v prohlížeči soubor co mám na disku, tak protokol file funguje, protože sám o sobě je v něm otevřen.
Ale já potřebuju odkázat ze serveru na lokální soubor tz. z protokolu http na protokol file

A to je právě to co nefunguje...

A tak to je, v IE třebas od dob Service Packu 2.
Honza0000
Profil
To je dost blbý, a to copak neexistuje náhradní řešení?

Dám konkrétní příklad:

Běžím server na vlastním compu (localhostu), potřebuju ho kvůli práci. Když v phpku zadám různým funkcím absolutní cestu na můj comp, tak se dostanu v pohodě za "hranice" serveru a můžu libovolně pracovat na compu přes browser přes http
Vše by bylo vpohodě, až na to že jakmile potřebuju soubor otevřít tak jak je a ne ho otevřít přes server, tak to umí jen protokol file.

Takže takový fakt divný paradox je ten, že když do browseru naťukám adresu file:///blabla tak to jde v pohodě, ale nemůžu to uplně samý zatraceně přenést přes HTML v odkazu, i když ten server běžím na localhostu.

Já nepotřebuju nic jinýho, než to samý co naťukám do browseru, přenést v odkazu!

Pokud byste znali nějaké jiné řešení, tak budu moc rád
kenny456
Profil
mám stejný problém, existuje nějaké řešení?
sacharoza
Profil *
kenny456:
Za tech 2,5 roku se nic nezmenilo a prohlizece nedovoli z webove stranky odkazovat na URL s metodou file://.
Keeehi
Profil
kenny456:
Kvůli bezpečnosti to možné není. Možná by se to dalo udělat flashem.
kenny456
Profil
aha, tak škoda no. alespoň vim, že už si nemusim lámat hlavu :) Dík
Matroš
Profil *
Zdravim, tak mám asi stejný problém, ale jenom na některých PC (3 nové PC), na ostatních to funguje.

Když zadám do adresy v prohlížeči ručně file://server/složka/soubor.abc, tak mi normálně vyběhne okýnko, jestli chci soubor otevřít, nebo uložit. Když ale tu samou adresu zadám jako odkaz v HTML, tak po kliknutí na text, který odkazuje na ten soubor, se nestane vůbec nic. Můžu si klikat jak chci (uklikat myš), ale nic se nestane.
Zkoušel jsem různé formy zadávání odkazu, jako např.:
\\server\složka\soubor.abc
file://server/složka/soubor.abc
Nebo i přes písmenko namapovaného disku:
P:\složka\soubor.abc
file://P:/složka/soubor.abc

Všechny tyto způsoby fungují normálně, když je zadám ručně do URL prohlížeče, ale jako odkaz v HTML nefungují.

Máte prosím někdo nějaké řešení tohoto problému? :-( Potřebuji dostat odkazy na soubory, které jsou umístěné na síťovém disku, na webové stránky (intranet).
Případně jak jinak udělat odkazy na stránkách na soubory umístěné na síťovém disku?
Už se s tímto probémem peru asi čtvrt roku a pořád na to nemohu přijít :-(
_es
Profil
Matroš:
Ostatné príspevky v tomto vlákne si čítal?
Matroš
Profil *
_es:
Ano a právě že jsem nenarazil na řešení, tak proto se ptám.
Matroš
Profil *
Už opravdu nevím, čím by to mohlo být.
Dělám v jedné firmě na intranetu, na kterém jsou umístěny odkazy na soubory na síťovém disku (např. soubory .xlsx). Na většině PC to funguje, ale nedávno jsme nakoupili nové stroje - Dell Optiplex 7010 a na nich ty odkazy nefungují (viz jak jsem psal výše). Tyto Delly už tady ve firmě ale nějaké máme a funguje to na nich normálně, pouze na těchto nových (3 kusy) to nefunguje.
Mysleli jsme si s kolegou, že to může být vada kusů, protože tyto Delly stojí opravdu za to. Je tu ale také možnost, že když na všech ostatních PC to funguje, jenom na těchto nových ne, že by to mohlo být tím, že jsem třeba něco zapomněl nastavit. Problém ale je CO je jinak než na tich strojích, kde to funguje?
Veškerý SW co je na PC, kde to funguje, jsem nainstaloval i sem, firewall je na všech PC vypnutý, všude Win 7 Professional SP1, IE10....

Nevíte teda prosím, co by mohlo těmto PC bránit v tom, že nechtějí zobrazit onu nabídku, jestli chci soubor otevřít/uložit?
Když na odkaz kliknu pravým tlačítkem a dám uložit cíl jako, tak se mi soubor uloží, takže odkaz tam opravdu je, ale při kliknutí levým tlačítkem myši se nestane nic.

Případně teda jestli je ještě nějaký způsob, jak bych se dostal přes webové stránky (intranet) k souborům na síťovém disku?

Děkuji za pomoc
juriad
Profil
Díval jsi se do Možností internetu na kartu zabezpečení? Je tam nastavení zabezpečení pro lokální síť, intranet, nějaké další zóny a internet. Tam bych šel a zkusil snížit zabezpečení (buď posuvníkem, nebo selektivně).

Za předpokladu, že ti jde jen o Internet Explorer. Nevím o tom, že by to šlo nastavit v ostatních prohlížečích.
Matroš
Profil *
[#14] juriad
Tak jsem stáhnul zabezpečení na minimum a pořád to nefunguje :-(
Matroš
Profil *
Opravdu nikdo nevíte? Problém stále nevyřešen, nefugnuje mi file protokol při odkazování. Když ale napíšu file do URL prohlížeče, tak to funguje, pouze v odkazu to nejde.
Prosím víte někdo co s tím? :-(
_es
Profil
Matroš:
Problém stále nevyřešen
Je to bezpečnostné opatrenie, že to tak nefunguje, takže to ani nejako jednoducho nevyriešiš. Jedine, že si návštevník bezpečnostné nastavenia nejako sám naruší - ako to možno ide v IE.
Matroš
Profil *
[#17] _es
Zajímavé, že na naprosté většine počítačů to funguje. Pouze na 3 nových PC to nejde. Takže to nemůže být bezpečností opatření, když to skoro všude jede...
_es
Profil
Matroš:
Nejde o inú verziu IE alebo o iné aktualizácie systému alebo prehliadača? Alebo o iné nastavenia? Môžeš sa ešte pokúsiť na zdieľaný disk odkazovať pomocou IP adresy. Nebude však jednoduchšie a menej problémové spustiť FTP server alebo HTTP server a odkazovať naň?
Matroš
Profil *
[#19] _esStejná verze IE, stejný OS, stejné nastavení, dokonce i stejný model PC - pouze novější (na kterém to nejde)
_es
Profil
Matroš:
pouze novější
Nebude to tým, že novšie počítače majú nainštalovaných viac aktualizácií systému a IE? Skús ešte skontrolovať v novšom a staršom počítači nastavenia v „Zabezpečenie“ -> „Lokálna sieť intranet“ a „Spresnenie“ (slovenské názvy v IE8 - v IE10 by to mohlo byť podobné), či sa v niečom líšia. Nerobí „šarapatu“ nejaký antivírus? Skúsil si v odkazoch v [#10] zameniť „server“ za jeho IP adresu? Nie je systém nastavený tak, že z nejakého dôvodu považuje, „server“ za server z „cudzej“ siete?
Davex
Profil
Matroš:
Zkoušel jsem to, a jak píše _es, tak stačilo přidat jméno webserveru v nastavení zabezpečení Exploreru do zóny Místní intranet nebo Důvěryhodné servery. Možná se tam může přidat i fileserver, kam je odkazováno, ale šlo to i bez toho.
Matroš
Profil *
[#22] Davex
V možnostech IE mi to píše Některá nastavení jsou spravována správcem systému., přitom můj účet je dán jako administrátor. Přihlásil jsem se ale pod dalším administrátorským účtem, kde to nastavení můžu měnit, přidal jsem tam ten web a opravdu už odkazy fungují :-), ale potřeboval bych to udělat i pod svým účtem. Jde to nějak, aby se to nastavení přeneslo na všechny účty, nebo jak se mám zbavit toho omezení, že nemůžu přidat ten web do zón pod svým účtem? Opravdu můj účet je veden jako administrátor...
Matroš
Profil *
[#22] Davex
Tak to nepude. Do toho nastavení nemam šanci šáhnout, to má na starosti ministerstvo a to tam kvůli nám (1 pobočce) nepřidá.

Je prosím ještě nějaká možnost, jak to rozběhat, kromě těchto zabezbečovacích zón? :-(
Nějak to přeci jít musí, když na ostatních PC to běží a v nich taky nejsou ty stránky přidaný do zóny Místní intranet/Důveryhodné weby.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0