Autor Zpráva
Kavu, kavu, sodovku, sodovku, popelník
Profil *
Ahoj

jde nějak nastavit aby se v url adrese nezobrazovala diakritika + mezera by se měnila na _. Nějak to změnit v .htaccess

předem děkuji za všechny rady
bohyn
Profil *
Tak treba kdyz misto
<a href="moje stránka.html">odkaz</a>
napises
<a href="moje_stranka.html">odkaz</a>

Jestli potrebujes neco jinyho tak to zkus trochu vic popsat
Kavu, kavu, sodovku, sodovku, popelník
Profil *
Promiňte asi jsem to špatně vysvětlil. Mám už hotový script, ve kterém ukládám text s diakritikou, který se rovnou používá jako odkaz. Jenže diakritika v url není to pravé ořechové. Slyšel jsem něco o tom, že se to dá nastavit pro celou doménu nebo (adresář) v htaccess
Holyday
Profil
<?php
$odkaz = "<a href='Přímo ďábelský odkaz & tak dále :).htm'>text odkazu</a>";
$vzor = array("@&(.*?);@"); $nahrazeni = array("-"); $text = preg_replace($vzor, $nahrazeni, $odkaz);
$prevod = StrTR($text, " ,?:_\"\'!(){}/\\;´`\<\>\$#|@&*€÷×ߡ^˘°˛¸˙˝¨¤", "------------------------------------------"); 
$dvoji_pomlcky_pryc = ereg_replace("-+", '-', $prevod); 
$diakritika = StrTR($dvoji_pomlcky_pryc, "áÁäÄčČďĎéÉěĚíÍňĺĹľĽŇôÔóÓŕŔřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ", "aaaaccddeeeeiillllnnoooorrrrssttuuuuyyzz"); 
$casei = StrToLower($diakritika); 
echo $casei;
?>


Může být i zabudováno do funkce (doporučuji). Původní adresu by to mělo převést z "Přímo ďábelský odkaz & tak dále.....htm" na "primo-dabelsky-odkaz-tak-dale-.htm"...pár detailů nedořešeno, ale gró ano :)
Holyday
Profil
Omlouvám, se, jde o verzi s pomlčkami. Nahraď si v tom kódu všechny pomlčky podtržítky ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0