Autor Zpráva
Ampéráček
Profil *
Zdravím všechny dobré duše,

doposud jsem našel stovky stránek s návody jak napsat PHP script pro UPLOAD souboru na server, které ale neumějí poradit v případě, že je na serveru SAFE_MODE vypnutý. Už několik lidí psalo do různých diskuzí že jim to vypisuje něco jako:

Warning: move_uploaded_file() [function.move-uploaded-file.php]: Unable to move '/tmp/phpAnYjSr' to 'soubory/soubor.txt' in /home/free/ic.cz/q/quickweb/root/www/upload.php on line 16

Jsem na tom stejně. Problém je na serveru, kdy se v dočasné složce nevytvoří .tmp file s uploadovaným souborem. Dočetl jsem se na mnoha stránkách, že toto jde nějak obejít skrze PHP. Zadával jsem také:

ini_set('safe_mode', 'on');

Kdepak. Pokud mám někomu upravovat stránky v PHP a hostuje v basic účtu u Forpsi, asi má smůlu. Nevěděl by někdo o nějakém možném řešení? Už několik hodin louskám manuál PHP v AJ :-(

Díky!
pEeLL
Profil
Ampéráček
bylo by dobre poslat i script ktery ti nefunguje
nightfish
Profil
Už několik lidí psalo do různých diskuzí že jim to vypisuje něco jako:
a co to vypisuje tobě? přesně prosím
stancoo
Profil *
rucne zmen atributy na 777 tomu priecinku kam nahravas subory. napr.
Ampéráček
Profil *
Ten script mám postavený takto. Laboruju s ním, tudíž je bezpředmětné řešit to či ono, že by to snad šlo napsat i jinak:

<?
$act = $_GET[act];
$nadpis = $_POST[nadpis];
$text = $_POST[text];
$soubor = $_FILES[soubor];

echo $soubor;
include "cas.php";
if ($act == "n" && $nadpis != "" && $text != "")
	{
	if ($soubor != "")
		{
		$priloha = $bin;
		$cesta = "doc/";
		if (move_uploaded_file($soubor, $cesta . $soubor))
			{
			echo "Uloženo jest";
			}
		else
			{
			echo $soubor . "Nastal problém";
			}
		}
	include "config.php";
	$zapis = mysql_query("INSERT INTO prispevky (typ, nadpis, popis, priloha, cas, autor)
						VALUES ('aktualita', '$nadpis', '$text', '$priloha', '$cas', '$nick')");
	}
?>


Jde mi ovšem o to, že když místo "move_uploaded_file" napíšu "copy", vypíše to hlášku:

Warning: copy(Array) [function.copy]: failed to open stream: No such file or directory in C:\AppServ\www\test.cz\113.php on line 31
Nastal problém

Když tam nechám "move_uploaded_file" tak to vypíše pouze echo "Nastal problém". testuji to na localhostu, tady mi debug vypisuje chybové hlášky, na serveru u Forpsi bohužel ne, ale taky nic neprovede.

Děkuji...
Ampéráček
Profil *
Už jsem na to přišel... Jsem Lama. :-(

if (move_uploaded_file($_FILES['soubor']['tmp_name'], $cesta . $_FILES['soubor']['name']))


Díky za pomoc a ochotu.
Ampéráček
Profil *
Už jsem na to přišel... Jsem Lama. :-(

if (move_uploaded_file($_FILES['soubor']['tmp_name'], $cesta . $_FILES['soubor']['name']))


Díky za pomoc a ochotu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0