Autor Zpráva
grimword
Profil
Jak v photoshopu na nerovny okraj? Treba kdybych delal okraj papiru, tak ten neni na 100% rovny, ale trosku se vlni. (s pouzitim pera by to byla prace na dva dny, prece jenom ty nerovnosti jsou minimalni)
Bubák
Profil
Myslel jsem si, že článek už není na netu, proto jsem tu původně zkopíroval text ze své offline verze. Naštěstí je článek dostupný na stejném webu, ale na trochu jiné adrese:
http://www.grafika.cz/art/photoshop/clanek442911785.html
grimword
Profil
nejsem si jisty, jestli je to opravdu odpoved na mou otazku
Lexter
Profil
Podívej, takto na vysvětlení je to trochu těžké, ale v podstatě můžeš využít třeba masky. Aplikuj masku na okraj, na tu masku nějaký "deformační" filtr, vytvoř výběr a vymaž. Třeba. Nejsem si ale jist, zda ti toto pomůže.
joe
Profil
grimword
Na to přesný návod není, nějaké návody na to najdeš, ale dá se to určitě udělat více způsoby a záleží na tom, jak to chceš.

Co mě napadá a ještě to tu není je celkem jednoduchý způsob, co by taky mohl posloužit. Vytvoř si vrstvu, vyber nějaký obdélník, vybarvi nějakou barvou. Měj aktivovanou vrstvu a teď z menu Filter - Liquify a hned tím prvním nástrojem co by měl být defaultně aktivovaný se můžeš pokusit přejetím po hraně udělat nepravidelnou stranu...
grimword
Profil
joe
jj, dostacujici a fungue, dik

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0