Autor Zpráva
Martin
Profil
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, zda-li je možné tvořit webové stránky ve visual studiu za pomocí jazyka C++/CLI. Máte s tím někdo zkušenosti? Případně víte o stránkách, kde by byla tato problematika popsána? Děkuji
imploder
Profil
C++ je jazyk na psaní programů (ne webových nebo jiných dokumentů), CLI - tj. command line interface - je ovládání pomocí příkazového řádku, ne konkrétní jazyk. Tvůj dotaz je dost mimo. Web může ke svému chodu používat programy na serveru napsané v C++, ale tím jeho úloha asi tak končí. Webové stránky se tvoří v HTML a jako podpůrné technologie používají skripty na straně klienta (JavaScript) a na straně serveru (PHP, ASP, Perl, ... - často propojené s databází). Vzhled a formátování prvků v HTML dokumentu se definuje pomocí CSS.

EDIT: Omlouvám se, zjevně nejde o začátečnický dotaz typu "v čem tvořit stránky?". Jestli je možné použít M$ Visual Studio na tvorbu stránek nevím, rozhodně na to ale není určené. Generovat HTML programem v C++ samozřejmě jde (jak by jinak všechny ty programy fungovaly, že? :) . V C++ jde naprogramovat prakticky cokoliv.
wollnas
Profil *
Ahoj,

chtel bych se zeptat, jak se da propojit vys zminene c++ s webovou aplikaci. A vyzivat tak na webu aplikace napsane v c++. Nebo jestli vite o strankach, kde je tato problematika popsana? Dekuji
Timy
Profil
Martin
Pokud použiješ ASP.NET, můžeš pak programovat v jakémkoliv z .NET jazyků, tedy i C++.
imploder
Profil
Pokud umí ASP.NET vytvářet webovou aplikaci stejnými prostředky jako lokální (c++ atd.), asi je potřeba dbát na to, aby byla udělaná způsobem webu vyhovujícím a ne nějak krkolomně napasovaná na web prasáckým způsobem. Nevyznám se v tom, nevím konkrétně jak se v tom programuje. Článek http://latrine.dgx.cz/jsem-zdesen-z-asp-net nicméně ukazuje, že se na tom dá asi pokazit víc, než programováním webové aplikace v nějakém přímo k tomu určeném jazyce (PHP, Perl atp.).
srigi
Profil
Martin, wollnas

skuste tento clanok ako prvy odrazovy bod.
DoubleThink
Profil *
Pokud použiješ ASP.NET, můžeš pak programovat v jakémkoliv z .NET jazyků, tedy i C++.
A obecně jakýkoliv spustitelný program můžeš obsluhovat pomocí CGI, tedy i exe z céčka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
než programováním webové aplikace v nějakém přímo k tomu určeném jazyce (PHP, Perl atp.)
Ale ASP.NET přeci je určeno pro programování webových aplikací. Nezávisle na jazyku — stejných výsledků v něm lze dosáhnout s C#, VB, C++ i PHP.

Článek http://latrine.dgx.cz/jsem-zdesen-z-asp-net nicméně ukazuje, že se na tom dá asi pokazit víc
Máš zkreslenou představu. To, co Davidův článek kritizuje, je právě provedení a používání těch předpřipravených vynálezů ASP.NET, které jsou určené výhradně pro programování webových aplikací a které v samotném PHP v podstatě (asi) nejsou. Programátor se na ně může krásně vybodnout a vyrobit si ryze vlastní prasárny podle svého vkusu — jako v každém jazyce.
imploder
Profil
Chamurappi
PHP aspoň takový přístup nepodporuje. Když už tam jsou předpřipravené, tak mají být udělané nějak rozumně.
Chamurappi
Profil
Reaguji na implodera:
PHP aspoň takový přístup nepodporuje.
Myslíš si, že člověk toužící tvořit web v C++ podlehne bez rozmyšlení vábení pohodlných udělátek?

Když už tam jsou předpřipravené, tak mají být udělané nějak rozumně.
To by bylo sice hezké, ale odfláknutý zevnějšek v tomto případě zdaleka nevypovídá o kvalitě útrob. Obecná debata na téma „Která webová technologie je úplně nejlepší na světě?“ zde ovšem není na místě.

Profil *
Ahoj,prosím poraďte mi,učím se C++ a chci použít darkGDK ale hazi mi to error: 1>c:\program files\the game creators\dark gdk\include\darksdkcore.h(16) : fatal error C1083: Cannot open include file: 'windows.h': No such file or directory

jinak v tools-options-...... už všechno mám co se ma delat i instaloval sem to ve spravnem poradi ale nefunguje to...
Prosím poraďte Děkuju.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0