Autor Zpráva
Seky
Profil *
1,Ako sa da zistis z adresy typu www.mojweb.sk/ostatne/banner vzdy posledne slovo za lomitkom (banner) ? Existuje nejaky php script ?

Nasiel som zatial $_GET[„x“] ale to funguje len pri ?x= a to nechcem …

2,Mam jeden php script ,ktory pri praci dost zdrziava nacitavanie stranky a ja ho potrebujem mat do header.php a single.php [jedna stranka sa sklada z viacerych casti (wordpress)] ,takto vsak pracuje 2× a 2× viacej zdrziava nacitavanie.Ako sa da spravyt aby script pracoval len raz a premenne som mohol pouzivat v header aj v single ?

3,Na stranke mam velke mnozstvo obrazkov ,ktore aj vela zaberu (cca 3mb) a chcel by som spravyt nejaky preloader (Kym sa stranka cela nacita bude prebiehat loading) ,poznate nejaky script ?

4,Potrebujem na stranke spravyt 2 kolonky ,v ktorych bude MENO a HESLO ,hodnoty tychto 2 sa poslu do mysql databazy
[databaza/phpbanlist/amx_admins/...kde bude novy riadok z menom a heslom] Po poslani tieto hodnoty ostanu v kolonkach a budu menitelne.Na stranke bude viacero uzivatelov ,kazdy uzivatel bude mat vlastne MENo a HESLO
Ide tu vlastne o rezervaciu slota na gameservery ,nieco podobne maju na cs portaloch ,kde uzivatel ked sa registruje dostane slot na hernom servery.
klingac
Profil
1) napriklad takto:
<?php
$pos = strrpos($_SERVER['REQUEST_URI'], '/');

if (false!==$pos) {
substr($_SERVER['REQUEST_URI'], $pos);
}
?>
klingac
Profil
2) mozes ten skript lepsie popisat?
napada ma akurat ze by si si vysledok toho skriptu mohol ulozit do nejake premennej/premennych a s tou potom dalej pracovat
klingac
Profil
3) dalo by sa nieco spravit pomocou javascriptu - do html kodu vlozit tagy img BEZ atributu src a potom po nacitani stranky spustit JS script ktory tymto obrazkom zaradom priradi hodnotu do atributu src - az v momente ked je v src nejaka ta URL tak sa zacnu natahovat. podla mna ale nie je slusne nechavat klienta stahovat tak velke obrazky ak si to sam vyslovene neziada
klingac
Profil
4) nieco taketo?:
<?php
if (isset($_POST['send'])) {
//tu sa pripojis k DB a vykonas dotaz na styl tohoto:
// "INSERT INTO tabulka (`meno`, `heslo`) VALUES ('".$_POST['meno']."', '".$_POST['heslo']."')"
// heslo by ale bolo vhodne osetrit najprv nejakou hashovacou funkciou
}

echo '<form action="url-kam-sa-to-posiela" method="post">';
echo 'Meno: <input type="text" name="meno" value="'.(isset($_POST['meno'])?htmlspeciachars($_POST['meno']):'').'" /><br/>';
echo 'Meno: <input type="password" name="heslo" value="'.(isset($_POST['heslo'])?htmlspeciachars($_POST['heslo']):''). '"/><br/>'; //vyplnanie hodnoty pre input typu password je ale fujky
echo 'Meno: <input type="submit" name="send" value="send"/>';
echo '</form>';
?>
Seky
Profil *
1,$pos To bude vzdy davat vysledok toho posledneho slova ?

2,No ten script zistuje momentalnu mapu/cas/pocet hracov z herneho servera ....premenne sa aktualizuju pri kazdom nacitani stranky takze nieje dobre to niekde ukladat (mozno aj je ,neviem) ....

3,To je celkom dobry napad ,skusim sa na to pozriet...

4,Dakujem za script ,pomohol si mi.
hashovat to nepotrebujem...nieje to take dolezite
Mohol by si do scriptu pridat nejako aby sa prikaz napajal na databazu (databaza ma prihlasovacie meno ,heslo a pouziva databazu phpbanlist a tabulku amx_admins).
Taktiez tu vznika jeden maly problem do tejto databazy posiela data webova stranka phpbanlist :

Pole Typ Zotriedenie Atribúty Nulový Predvolené Extra Akcia
id int(12) Nie auto_increment
username varchar(32) utf8_slovak_ci Áno NULL
password varchar(32) utf8_slovak_ci Áno NULL
access varchar(32) utf8_slovak_ci Áno NULL
flags varchar(32) utf8_slovak_ci Áno NULL
steamid varchar(32) utf8_slovak_ci Áno NULL
nickname varchar(32) utf8_slovak_ci Nie

Cize v tabulke je viacej hodnot ,kazdemu menu je priradene ID cislo a to ma vlasnotsti auto_increment .
Rozumiem sa do toho len velmi malo ,tak prosim pomoz mi...
bohyn
Profil
Pokud bude posledni znak / tak nic nevrati. Pridej na konec offset (teda jestli jedes na PHP 5)
$pos = strrpos($_SERVER['REQUEST_URI'], '/', -1);
klingac
Profil
1) ano malo by - u mna funguje :)

2) v header aj single spustanie skriptu zabalis do niecoho takehoto:
<?php
if (isset($mapa)&&!empty($mapa)
   &&isset($cas)&&!empty($cas)
   &&isset($pocet_hracov)&&!empty($pocet_hracov)) {
     velmi_narocny_skript();   //predpokladam ze vnutri toho skriptu sa naplnia datami premenne $mapa, $cas, $pocet_hracov
}
?>


myslienka je jednoducha: ak su premenne na zaciatku v header neiniciovane/prazdne tak sa spusti skript a iniciuje ich a naplni datami.
ak sa potom spusti single.php tak iba zisti ze uz boli deklarovane a su neprazdne tak sa uz nebdue spustat narocny skript druhykrat


4) kod:
if (isset($_POST['send'])) {
//tu sa pripojis k DB a vykonas dotaz na styl tohoto:
// "INSERT INTO tabulka (`meno`, `heslo`) VALUES ('".$_POST['meno']."', '".$_POST['heslo']."')"
// heslo by ale bolo vhodne osetrit najprv nejakou hashovacou funkciou
} 


nahradis niecim takymto:

if (isset($_POST['send'])) {
//tu sa pripojis k DB - snaz sa aby si sa pripajal k db iba raz-je to narocna operacia
$conn = mysqli('server', 'login', 'heslo', 'phpbanlist');

//a potom uz iba vykonas dotaz
$stmt = $conn->prepare("INSERT INTO tabulka (`username`, `password`) VALUES (?,?)");
$stmt->bind_param("s", $_POST['meno']);
$stmt->bind_param("s", $_POST['heslo']);
$stmt->execute();
$stmt->close();
} 
Seky
Profil *
1) Som nakoniec nepouzil ,fungovalo to ale nedalo sa to pouzit z wordpressom.
2)Pouzil som to ale eror za erorom ,radsej pohladam novy script ,ktory sa nebude nacitavat 40 sec ...
4)Ten script co si poslal ma dost chyb ,ale uz viem ako to funguje takze nemusis posielat opravny.
Dakujem Vam ,kopu novych veci som sa naucil :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0