Autor Zpráva
Janka
Profil *
Ahojte, kdy používám iframe, tak jak mam udělat, abych viděla i url v tom iframe? Mam nějake menu, které je tam trvale a v url vidím jen url toho kde to menu je, ale chtěla bych vidět url toho, když mám něco již zobrazeného v obsahu a klikam na linky tak abych viděla url toho vnořeného iframe. Poradíte prosím někdo? Děkuji. J.M.
Návštevník
Profil
Jedine, že by si mala v inom .html súbore. Robiť stránky cez framery je nemoderná hovadina, naviac to neprospieva SEO, skús radšej PHP, jednoduchý skript:
<?php 
$obsah = $_GET['go'].".php";
if (!file_exists($obsah)) {
$obsah = "404.php";
}
include ("menu.php"); 
include ($obsah);
include ("footer.php");
?>

Do menu daj hlavičku a menu a footer.php všetko ostatné, je to skoro to isté, ako framery. Menu potom konštruuj tak, že zadáš /index.php?go=nazov_strany_s_obsahom a strany s obsahom ukladaj do koreňového adresára tvojho webu. Tiež si vytvor 404.php, kde daj hlášku Chyba! Stránka, ktorú požadujete neexistuje.
Janka
Profil *
Tak to nemůžu, ty url nejsou moje!!!
Návštevník
Profil
Tak potom nijako.
Bubák
Profil
Jde to pomocí JS, jmeno-iframe.location.href.
Z bezpečnostních důvodů to nefunguje, pokud je stránka na jiné doméně. Takže tvé přání nejde splnit.
bohyn
Profil
Takhle se da zjistit adresa ve framu pri kazdem nacteni stranky iframe. Testovano ve FF 3, Opera 9.62. V IE se mi to rozhybat nepovedlo, treba nekdo i jak na to.
document.getElementsById("ram").onload = function() {
  alert(this.contentDocument.URL);
}

Misto alertu to vloz do nejakeho elementu kde chces mit "adresni radku"

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0