Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Mám problém, s kterým si nevím rady, co se týče google vlastní vyhledávání.
Mám vygenerovaný form pro zadání vyhledávaného řetězce a pomocí iframu chci vložit do jiné stránky výsledky hledání.
Myslel jsem, že to půjde tak, že vygenerovanému formu přidělím action action="index.php?section=vyhledavani"
a do te stranky ktera bude timto zavolana ( resp. do jejiho obsahu) budu vkladat iframe.
Bohužel toto ale nefunguje, pokud zadám hodnotu do vyhledávacího pole a stisknu enter, předají se sice hledané paramtery do řetezce v prohlížeči ale již se neodkáže na stránku kde je vložený ten iframe.

Netuší prosím někdo, kde by mohla být chyba?

Díky za každou radu, pokud se s podobným problémem někdo setkal.
Mistr
Profil
gardener
Sice příliš Tvému popisu problému nerozumím, ale zeptal bych se na dvě věci:
(1) Nemá být to action s absolutní adresou ve formě www.google.cz atd.?
(2) Zkoušel jsi použít atribut target?
gardener
Profil
1)Právě, že action je defaultně nastaven prázdný, je tam button který má nějaké paramtry, ale ten jsem musl skrýt , jelikož button nemohu z důvodu designu zobrazit.
Proto jsem tam nastavil ten action navíc..
2)Target jsem nezkoušel.
ninja
Profil
gardener: vam google povolil takto vytezovat jeho databazi? Pokud chcete Google hledani na svych strankach, je tu Google CSE.
gardener
Profil
Ale já Google CSE využívám...chci dostavat vysledky jenom ze své site, ne odjinud.
igamenir
Profil
gardener
Myslel jsem, že to půjde tak, že vygenerovanému formu přidělím action action="index.php?section=vyhledavani" ... pokud zadám hodnotu do vyhledávacího pole a stisknu enter, předají se sice hledané paramtery do řetezce v prohlížeči ale již se neodkáže na stránku kde je vložený ten iframe.

pokud dobře chápu problém, že je metoda get a tedy přepisuje get parametry, tak bych do formuláře přidával <input type="hidden" name"section" value="vyhledavani"> a to by to mělo vyřešit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0