Autor Zpráva
Jan Tvrdík
Profil
Existuje nějaký (pravěpodobně JS) postup, jak rozhodnout, který submit (formulář jich obsahuje více) se "zmáčkne" po stisknutí enteru?
dranel
Profil *
Jan Tvrdík
No asi to bude chtít podmínku, kdy se má stisknout jaký submit. A pak už jde jen o to napsat scriptík, se kterým bohužel neporadím ;-)
Jan Tvrdík
Profil
Teď mě teprve napadlo, že se k tomu dá využít událost onsubmit :)

EDIT: To s tím onSubmit byl sice pěknej nápad, ale pořád to neřeší, jaké tlačítko se zmáčkne. Napadá mě jen zablokování špatných tlačítek (disable) + myForm.submit();
imploder
Profil
Myslím, že to záleží na jejich pořadí: na Enter se zmáčkne první, aspoň v Opeře, IE i FF to tak je. Tady je to třeba dobře vidět - Opera mi i ten první submit ve všech políčkách zvýrazňuje. Takže když prohodíš jejich pořadí v kódu, změní se, který se zmáčkne.
Leo
Profil
Nejak tomu problemu nerozumim. Pokud muzete odeslat formular enterem, pak to bude matouci predevsim pro uzivatele, nebude vedet co odeslani zpusobi, kdyz tam mate dve odesilaci tlacitka. Takze bych se tomu vyhnul obloukem, existuje dost formularovych prvku aby to slo resit jinak... Leo
Jan Tvrdík
Profil
Leo
Jedná se o administraci, kde budu chodit já a pouze já. Matoucí to nebude, prvky jsou uspořádány zcela jednoznačně.

Ale souhlasím s tebou, že se nejedná o šťasné řešení. Asi se na ten problém vykašlu a nechám to jak je to teď.
Měsíček
Profil
IMHO nejlepší bude kopa checkboxů a jeden submit :) + malý JS skriptík a pak ošetření na straně serveru.
Leo
Profil
Misto vice submitu bych pouzil select nebo radio button, kde si nastavite akci, Leo
igamenir
Profil
a co dát před všechny submity jeden skrytý a přes js mu měnit value, podle které pak nejspíš rozhoduješ?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0