Autor Zpráva
notwist
Profil
Zdravím, mohl byste mi někdo poradit? Posílám textová data z formuláře a následně je ukládám do databáze. Používám ASP. Jde mi o to, že když někdo napíše do formuláře nějaké speciální znaky, jako např. uvozovky nebo odentruje textové pole, tak tento řetězec neuložím. Umím použít funkci Replace, která znaky vymění za jiné. Když ale text končí enterem, tak dostanu chybu. Nevíte někdo, jak vyřešit tento problém buď pomocí Replace nebo jiným způsobem? Děkuji.
notwist
Profil
Zdravím, mohl byste mi někdo poradit? Posílám textová data z formuláře a následně je ukládám do databáze. Používám ASP. Jde mi o to, že když někdo napíše do formuláře nějaké speciální znaky, jako např. uvozovky nebo odentruje textové pole, tak tento řetězec neuložím. Umím použít funkci Replace, která znaky vymění za jiné. Když ale text končí enterem, tak dostanu chybu. Nevíte někdo, jak vyřešit tento problém buď pomocí Replace nebo jiným způsobem? Děkuji.
blaaablaaa
Profil *
tak prochazej text radek po radku a nahrazuj (urcite existuje efektivnejsi reseni, ja ho ale neznam ;))
notwist
Profil
To jsme si nerozuměli... Já vím, kde to přesně dělá... Jen potřebuji ošetřit ten řetězec před tím, než ho budu ukládat do databáze. nyní používám Replace, ale nevím, jaký je znak pro ENTER, abych ho mohl také nahradit...
bohyn
Profil
notwist
Enter je:
nekdy "\n"
nekdy "\r"
a nekdy "\r\n"

Doufam ze to v ASP taky funguje :)
bohyn
Profil
Popripade urcite bude fungovat:
Chr(13)
Chr(10)
notwist
Profil
diky moc... zkusím...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0