Autor Zpráva
joe
Profil
Zdravím, poraďte mi prosím jak byste dělali seznam hledaných slov na webu, které by se vypisovali různě velkým písmem.
Díky za rady.
Tomasds
Profil
Myslíš tag cloud?
joe
Profil
Tomasds
Přesně to, jen jsem si nevzpomněl jak se to nazývá. Zajímal by mě způsob, jak na to. Teď už se mi to bude hledat líp, ale stejně, kdyby někdo měl nápad jak to udělat, budu rád.
Samozřejmě mě napadají způsoby, ale nechci je tu zveřejňovat, třeba má někdo lepší, tak ho tím nechci ovlivnit... :)
igamenir
Profil
zjistit si výskyty, či počet hledání, nejmenší počet malou velikostí, největší velkou a ostatní rozpočítat mezi, buď přímou úměrou nebo spíš škálově (tj. nejčastější pět, dalších deset nejčastějších, zbytek...)

ale nevím jak jiným, ale mně osobně se v tag cloud špatně orientuje. stejně většinou vím, co hledám a různé velikosti mi pak jen ztěžují najití daného slova ve výpisu. kdybych to musel dělat, tak bych nejspíš různé velikosti nadefinoval do jiného souboru a poblíž umístil ikonku, která případně tento soubor deaktivuje.
joe
Profil
igamenir
Vypsání už není problém, jde mi spíš o zápis - ukládání. To mám při každém hledání zapisovat do db nebo napřed najít, pokud je, tak zvýšit počet? A jak to řešit s diakritikou...

Dobrý nápad s tím vypnutím, díky, to bych tam mohl taky zahrnout, jen to udělám do jednoho souboru.
bohyn
Profil
To mám při každém hledání zapisovat do db nebo napřed najít, pokud je, tak zvýšit počet?
INSERT INTO ... ON DUPLICATE KEY UPDATE
joe
Profil
bohyn
Jsi si jistý? Já četl, že tahle "konstrukce" je pomalejší než dva dotazy...
bohyn
Profil
joe
O rychlosti tohoto datazu bohuzel nic nevim. Da se ale vyzkouset :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0