Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Tak mám zase nějaký dotaz, myslím že jasný a výstižný (viz. titulek zprávy). Myslím to tak, aby když začnu doma na EasyPHP třeba něco vyvíjet, aby dejme tomu můj připojovatel k internetu neměl můj počítač "jako na dlani" a nemohl se mi prohrabávat adresáři, speciálně adresáři pod instalací EasyPhp.
bohyn
Profil
Mufna
Od toho slouzi firewall a povolene jen ty porty ktere skutecne potrebujes. Precti si neco treba tady
imploder
Profil
Mufna
To má EasyPHP už zajištěné samo, server nebude přístupný z internetu.
Mufna
Profil
imploder

To má EasyPHP už zajištěné samo, server nebude přístupný z internetu.

To se mi nechce ani věřit, že by něco bylo zajištěné samo. Pokud někdo bude moci procházet adresářovou strukturu mého počítače, tak se asi může klidně dostat i do adresářů s instalací EasyPHP, ne ? Ať to EasyPHP běží nebo ne. No a někde tam najít složku s weby a v klidu se všechny php či jiné soubory zkopírovat.

Je pravda, že jsem jednou zkoušel jen tak něco validovat z lokálu, a validátor mě poslal do háje s tím, že server není veřejný. Takže v tomto smyslu na tom asi něco bude.
imploder
Profil
Mufna
Je tam v phpMyAdminu napsané, tučným červeným písmem, že server je nastavený, aby byl přístupný jenom z lokálu. Proto taky může být heslo u mysql napevno a nikdo se tam stejně nanabourá.

„Máte standardní nastavení hesla uživatele root v MySQL. Doporučujeme změnit toto nastavení a tím podstatně zvýšit bezpečnost Vašeho serveru.
[EasyPHP : Ignore this message if you don't modify default configuration: MySql is accessible only from localhost address]“

EasyPHP je prostě na testování na lokálu, ne jako skutečný server.
bohyn
Profil
Mufna, imploder
Jak uz sem psal, na to aby se ti nikdo nepovolany nedostal do pocitace je firewall, s EasyPHP to nema nic spolecneho. To jen nedovoli nikomu z venku zobrazit v prohlizeci stranky na kterych pracujes.
imploder
Profil
bohyn
To jen nedovoli nikomu z venku zobrazit v prohlizeci stranky na kterych pracujes.
V čem to zobrazuje je jedno. Pokud v EasyPHP není bezpečnostní díra, která by to umožňovala. Nikdo mi nemůže lézt svévolně přes síť do počítače, aniž by měl spojence (ať už to je chyba, nebo záměr tvůrce) v podobě nějakého softwaru u mě. Bez něj si může posílat co chce, ale nic to nebude dělat.
Měsíček
Profil
To je jako by jsi řekl, že pokud mi funguje dobře Průzkumník tak se mi nikdo nemůže dostat na céčko. EasyPHP je jen program, který zčásti ovládá Apache případně MySQL -> That´s all nic nezabezpečuje.
imploder
Profil
EasyPHP je jen program, který zčásti ovládá Apache případně MySQL -> That´s all nic nezabezpečuje.
Já nevím, tomu jak to uvnitř funguje nerozumím. Mám EasyPHP nainstalované stylem next>[cesta]>next>complete a s Apachem samotným jsem nic nedělal. Ale když píšou, že je vzdálený přístup zakázaný, tak je to asi fakt. U Apache ale vlastně nevím. Nastavit se tak předpokládám dá a tvůrci EasyPHP nejsou blbí, aby to nastavili špatně. Tedy aspoň doufám, zatím jsem s tím nikdy problémy neměl.
bohyn
Profil
Nic naplat ze na tebe Apache na dalku vyplazne jazyk, kdyz mas ve windows sdileny disk, nebo ti win dovoli vzdalene prihlaseni.
imploder
Profil
bohyn
Já že mám ve windows sdílený disk? Jak's na to přišel?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0