Autor Zpráva
senior
Príjemný deň,
chcem na stránke evidovať návštevu priateľov (dátum, čas, meno), ktorí sa prihlasujú cez svoje inikátne meno (napr. Peter2). PHP sa učím ako samouk a tak som zosmoklil tento základný kód, ale nechce fungovať:

<?php
$prom = fopen ("user.txt", "a+");
fwrite($prom,$loginname"\r\n");
fclose (prom);
?>
yFang
A co to píše?
Je třeba nastaven chmod na 777?
senior
yFang
Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /domains1/do688700/public/www_root/aspravodaj.php on line 33
imploder
Chybí ti tam tečka na spojení řetězců. Správně má být:
fwrite($prom,$loginname."\r\n");
senior
imploder
doplnil som tam tú bodku a teraz to hádže hlásku:

Warning: fopen(user.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /domains1/do688700/public/www_root/aspravodaj.php on line 32

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /domains1/do688700/public/www_root/aspravodaj.php on line 33

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /domains1/do688700/public/www_root/aspravodaj.php on line 34
joe
senior
viz. yFang. Musíš nastavit práva.
senior
joe
kde a ako? Som v PHP začiatočník - samouk.
Noobos
Připoj se FTP klientem na server, klikni na daný soubor pravým, dej Vlastnosti a práva nastav na 777 nebo 0777 (mělo by to fungovat +- podobně ve všech ftp klientech)
Mimochodem, neměl by 3. řádek vypadat takto: 'fclose($prom);' ?
senior
Noobos
Vďaka za radu, používam FTP Commander a ten pod pravým tlačítkom nemá možnosť Vlastnosti. Idem pohľadať nejaký FTP, ktorý takú možnosť má.
senior
Môžete mi niekto poradiť nejakého FTP klienta, ktorý má pod pravým tlačítkom myši možnosť VLASTNOSTI? Nainštaloval som celkovo 7 FTP klientov a v žiadnom som požadovanú možnosť nenašiel :-( Ďakujem.
imploder
senior
IW FTPort Client
- je zadarmo (placená verze umí navíc šifrování), česká výroba
senior
imploder
Vďaka, idem ho pohľadať a nainštalovať.
senior
imploder
IW FTPort Client má síce položku VLASTNOSTI, ale nedá sa otvoriť. Je možné, že je to vinou mojich Vista.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: