Autor Zpráva
koFolik
Profil
Na PC mám v excelu v tabulce data, která se načítají a každý den jsou nová (Program ve Visual Basicu) Jde mi o to, že by bylo potřeba aby tyto data byla přístupná na internetu a byla každý den ta nová. Nevím jestli odesílat data do nějaké databáze a pak je zobrazovat nějakou stránkou. Za každý nápad předem děkuju.
Tomasds
Profil
Lze to. Jádrem řešení je export xls > csv a import csv > mysql.
Lze to i automatizovat na úrovni Visual Basicu, už jsem to řešil.
Mastodont
Profil
Makro v XLS může automaticky při každém uložení nebo zavření sešitu exportovat data přes ODBC nebo ADO přímo do MySQL, mezikrok přes CSV není nutný. Příklad:
http://www.heritage-tech.net/908/inserting-data-into-mysql-from-excel- using-vba/
Tomasds
Profil
Mastodont
Díky za tip, prostuduju to.
Jde jen o to, jak chce koFolik ten export startovat. Ve Visual Basicu z toho můžeš v případě potřeby udělat i service. A i kdyby to potřeba nebylo, pořád mi připadá elegantnější spustit exe než otvírat excel. Záleží jen na tom, jak to vše má být komfortní.
koFolik
Profil
NO co nejkomfortnější. Díky za tipy. Zkusím asi mastodontův postup teda. A to řeší uložení do mysql snad nějak přijdu na to jak to posílat do mojí na ic.cz a zeptám se jak to potom načítat z databáze? php?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0