Autor Zpráva
ghulas
Profil
Mám anketu, kde se mi pomocí odkazů na jednu stránku zaznamenává do mysql výsledek, chtěl bych vědět, jak to mám udělat, aby každý mohl hlasovat jen jednou, bez použití COOKIES a MYSQL a jejich obdob, a jak se dá pomocí javascriptu v obrázku (odkazu) udělat, že při onClick se spustí php kód?
Str4wberry
Profil
jak to mám udělat, aby každý mohl hlasovat jen jednou, bez použití COOKIES a MYSQL a jejich obdob
V podstatě nijak.

jak se dá pomocí javascriptu v obrázku (odkazu) udělat, že při onClick se spustí php kód?
Změnit adresu toho obrázku. Nebo AJAX.
ghulas
Profil
A nevíš, jakou obdobu COOKIES bych mohl použít? Ne sessions! A co že mám dělat, aby mi to prošlo to php při onclick?
tiso
Profil
Riešením je registrácia, viazaná na potvrdzovací e-mail. Ale stále bude môcť každý hlasovať toľkokrát, koľko adries bude mať...
Arcturus
Profil
Teoreticky by jsi mohl pomocí PHP zapisovat IP hlasujícího do souboru na serveru a kontrolovat podle něho, to bych ale rozhodně nedoporučoval, lepe použít MySQL databázi.

K použití PHP při aktivování onClick využij AJAX .
ghulas
Profil
Já jsem přemýšlel o dataabázi a i když riskuju, že tam budu mít málo místa, tak je to nejinteligentnější.
A nemohl byste mi někdo napsat tu část kódu, kterou potřebuju na spuštění php? V těch tutoriálech se nevyznám... třeba to bude tím, že jsem v javascriptu začátečník...
Str4wberry
Profil
Stačí použít univerzální funkci pro AJAX.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0