Autor Zpráva
steev
Profil
Potřebuji poradit, vytvářím specifický e-shop,kde je vždy jen jeden kus od dané položky. Mám mysgl tabulku se zbožím, obědnávky, tabulku se zákazníky a přihlášení pomocí session.
Jde o to že když si zákazník přidá položku do "košiku" potřebuji aby se položka dočasně zablokovala do doby provedení obědnávky (poté ji zablokuji trvale) nebo do doby kdy se zákazník odhlásí či bez odhlášení odejde ze stránky(poté se opět uvolní do prodeje)
Představu mám takovou, že bych id zboží přidával k session zákazníka, ale nevím jestli se na nej mohu dotazovat při generování stránky jinému zákazníkovi, případně jak?
Díky za odpověď.
Werner
Profil
Jsem zcela laik. Ale tohle by se podle mělo řešit tak, že položce přidáš nějakou hodnotu v databázi. Otázka ale je, proč to chceš dělat? Aby si dva lidé nemohli hodit do košíku stejnou věc ještě v čase před objednávkou? To je podle mě hloupost, někdo začne házet věci do košíku, pak ho to přestane bavit, odejde a druhý si nekoupí nic ještě několik hodin. Řešil bych to jednodušše, spíš bych druhému napsal, že zboží si právě objednal jiný zákazník...
steev
Profil
Předsatv si,že si v obchodáku dáš do koše poslední věc z regálu a někdo ti ji z koše sebere a doběhne k pokladně dřív než ty. Nepředpokládám, že by se to dělo často, ale myslím si že je to nutné ošetřit.
Asi by mě jako zákaznikovi bylo nemilé,kdyby jsem si něco dal do koše a pokračoval v nákupu a mezitím by mě někdo to zboží z databáze odebral (koupil) a mě by přišel email :litujeme,ale během vašeho nákupu v našem e-shopu danou položku vykoupil jiný zákazník.
tiso
Profil
Takže položka sa môže nachádzať v stavoch "v regáli"/"v košíku"/"kúpená". Nastav si príznak k položkám.
Leo
Profil
No ona ta analogie s normalnim obchodem a kosikem kulha - tam neni moc bezne, ze nechate kosik plny zbozi klidne lezet na zemi a jdete domu bez zaplaceni. Pokud zbozi zablokujete jen proto, ze si ho nekdo dal do kose, a ten si pak nekoupi, muzete prijit mezitim o zakaznika, ktery by si ho rad koupil, ale nemuze, protoze uz je blokovane. Leo
steev
Profil
Takže položka sa môže nachádzať v stavoch "v regáli"/"v košíku"/"kúpená". Nastav si príznak k položkám.
steev
Profil
Takže položka sa môže nachádzať v stavoch "v regáli"/"v košíku"/"kúpená". Nastav si príznak k položkám.

Jo to je mi jasné,jen nevím jak to vyřešit,když někdo odejde bez dokončení obědnávky či bez odhlášení. Za těchto podmínek potřebuji aby se zboží opět "přesunulo do regálu"
omezovat čas "v košíku" mi příjde nešt'astné.

fungovalo by kdybych to řešil přez session? myslím to tak jestli se mohu dotazovat na vytvořený session[zbozi_id'] z jiného prohlížeče (uživatele) ?
tiso
Profil
steev - tak potom budeš nešťastný...
Leo
Profil
steev

1 / Session slouzi pro docasne ulozeni dat pro jednoho klienta / prohlizec, kdyby k session datum mel pristup nekdo jiny byl by to prusvih

2 / Jo to je mi jasné,jen nevím jak to vyřešit,když někdo odejde bez dokončení obědnávky či bez odhlášení.

Tezko. Jediny rozumny zpusob je timeout pri necinnosti.

Tak jako tak mi to reseni prijde nesmyslny, proste v okamziku objednavky zkontrolujte, jestli je zbozi jeste na sklade. Leo
bohyn
Profil
Napada me jedine pri kazdem nacteni stranky updatovat casove razitko v databazi kositku. Po ini_get("session.gc_maxlifetime") vterinach vymazat z kosiku (kontrolovano cronem).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0