Autor Zpráva
Jim
Profil *
Ahoj, nevi nekdo jestli se da pozicovat oproti jinemu abs. pozicovanemu objektu, a ne jen podle souradnic? Diky.
Plaváček
Profil
Nerozumím otázce
Jim
Profil *
Pokud mam na strance nejakou tabulku, rekneme ze neni pozicovana css, ale jen ma atribut align="left", a potrebuji presne pod ni umistit absolutne pozicovany div, da se to nejak docilit? Nebo v pripade ze by ta tabulka byla take abs. pozicovana. Mozna je to blbost, ale bodlo by mi kdyby to slo.
Plaváček
Profil
Dá se toho docílit za předpokladu, že znáš přesně výšku tabulky (ale na to bych nesázel, protože stačí zvětšit písmo a celá tabulka se roztáhne). Záleží na okolnostech.
Jim
Profil *
O to prave jde, myslel jsem ze bych dal neco na zpusob souradnice tabulky plus 5...
Plaváček
Profil
Hmm. z toho, co chceš jsem tak trochu jelen :) Na to přece nepotřebuješ absolutní pozici, prostě strčíš pod tabulku DIV a je to, ne?
Jim
Profil *
To je vlastne fakt, tak jsem to nedomyslel. Ovsem pokud ten druhy objekt pozicovyny byt musi, uz to nejde ne?
Plaváček
Profil
Podívej, to záleží na tom, čeho chceš dosáhnout. Takhle se bavíme teoreticky a teoreticky lze udělat všechno. Praxe ovšem občas kulhá, takže bez nějakého konkrétního příkladu ti těžko někdo fundovaně poradí.
Jim
Profil *
Diky, uz jsem na to prisel. :o)
Yuhů
Profil
Ještě teoretický dodatek, který mě napadl při čtení původního dotazu:

Pozicování oproti jinému absolutně pozicovanému objektu se dá zařídit tak, že se ten druhý objekt strší do prvního. Potom mu začínají souřadnice na prvním objektu.

Jestliže je ten hlavní objekt obtékaný, pak je potřeba nastavit mu position:relative a druhý objekt umístit taktéž do něj. Position: relative taktéž definuje začátek souřadnic.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0