Autor Zpráva
MirekL
Profil
Z nějakýho mě neznámého důvodu se v adresách mých stránek objevuje //. Např. doména.cz/složka//stránka.htm by mělo být správně doména.cz/složka/stránka.htm. Zkoušel jsem problém hledat na mojí straně (stránky jsou statický a jsem začátečník, takže jsem mohl udělat chybu manuálně), ale nic jsem nenašel. Návštěvníci mých stránek pak vidí paskvil bez obrázků a css, který jsou o složku víš.
Zajistil jsem, že z odkazů a jiných stránek jsou v adrese dvě lomítka jen v odkazech Google. Jiné vyhledávače vypisují odkazy správně. Jde o asi 5 stránek z celkem 500. Kde hledat chybu?
Mám to zkusit nějak přesměrovávat třeba přes htaccess?

Díky za nápady Mirek
ixiik
Profil
MirekL
Pošli odkaz. Takhle z toho nikdo asi nic moc nevydedukuje.
MirekL
Profil
No třeba tahle stránka.
Tady se obrázky i css načítá jen díky tomu, že jsem odkazy udělal jako absolutní, ale menu a ostatní je samo o ničem, protože tam jsou odkazy relativní. Je to je příklad - snažím se najít chybu.


první odkaz v Googlu
Tory
Profil *
Návštěvníci mých stránek pak vidí paskvil bez obrázků a css
Omlouvám se za trochu OT, ale je zajímavé, že samotnou stránku to načte, přestože podle RFC-3986 se má používat jen '/' jako oddělovač. Firefox 1.5.1, IE6 i Opera 9.27 akceptovaly bez problémů 20 znaků '/' v adrese. (Jedině u 'http://///' byl rozdíl - FF automaticky upravila na 'http://'' a stránku zobrazila, ostatní hlásily chybu.)

A nemohlo by jít jen o překlep při přidávaní odkazu do Googlu? Ty další tři chybné linky by pak byly ty tři rel.odkazy na téhle stránce (=jen 1 chybná stránka místo čtyř). Nezlobte se, pokud je to blbost, nevím jak funguje přidávání do vyhledávačů.
MirekL
Profil
A nemohlo by jít jen o překlep při přidávaní odkazu do Googlu?

Možná jo, ale já to vyhledávači nepodsouval - našel si to sám. Někdy před týdnem jsem to Googlovi manuálně podsunul přes stránku http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl ale nic to nezměnilo.
Tenhle problém pozoruju už asi 3 měsíce. Ostatní stránky s tímhle problémem (dvě lomítka v adrese) nemají s výše uvedenou stránkou přímý propojení.

Tory díky za tvojí reakci i pokusy - zajímavé.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0