Autor Zpráva
morca
Zdravím všechny a chtěl bych Vás požádat o pomoc.

Rád bych udělal parser na XML: Odkaz. Chtěl bych z něho dostat údaje pouze z části (např sjezdovka bukovka).

Pokoušel jsem se najít nějakou knihu, nebo "manuál" z webu, ale z toho co jsem našel jsem nebyl schopen parser vytvořit.

Prosím o kažou radu, moc díky
cahik
Zalezi co presne chces s tim vystupem delat. Chces ho zpracovat na servru, nebo az u uzivatele v prohlizeci? Tohle je potreba zdelit. Podle toho pak urcis jestli budes pouziva PHP, Javascript nebo nejaky jiny jazyk. Myslim ale ze az zjistis v cem budes to XML zpracovavat tak nejaky parser bez problemu najdes.
yFang
morca
Můžeš použít fci simplexml_load_file.

cahik
Podle toho pak urcis jestli budes pouziva PHP, Javascript nebo nejaky jiny jazyk.
Jak bys chtěl zpracovat XML nebo jakýkoliv jiný soubor javascriptem?
morca
Chtěl bych docílit toho, aby se (každý den) při první návštěvě některého uživatele mých stránek, stáhly údaje do mysql databáze (provedeno na serveru). Pro ten den už budu data pro všechny ostatní brát z mysql.

Následující dny ta samá procedura.

Moc děkuju
nightfish
aby se (každý den) při první návštěvě některého uživatele mých stránek, stáhly údaje do mysql databáze (provedeno na serveru).
nemá smysl tohle řešit při návštěvě prvního uživatele - existuje cron, který umí spustit tuto činnost každý den pravidelně

ad ukládání do databáze - jak již napsal yFang - pomocí simplexml vycucneš data, která potřebuješ, a do databáze je vložíš pomocí mysql_query (v případě mySQL)
morca
Snažím se data z holiday info vycucnout, ale prostě se mi nedaří.

Chtěl jsem Vás poprosit, jestli byste mi mohli ukázat, jak by vypadal kód, kdybych např. chtěl vypsat ze střediska Ještěd (id5) informace o výšce sněhu a ze střediska Tanvaldský špičák (id2) také výšku sněhu.

Se zapsáním do mysql nemám problém, mysql ovládám.

Moc Vám děkuju
morca
prosím o pomoc, nemůžu se s funkcí simplexml_load_file poprat :(

kódem níže se snažím získat telefon a výšku sněhu z REGIONU jizerské hory a STŘEDISKA bedřichov

$xml = simplexml_load_file('http://data.holidayinfo.cz/data.php');

echo $xml->REGIONNAZEV[0]->STREDISKONAZEV[2]->INFO_TEL
echo $xml->REGIONNAZEV[0]->STREDISKONAZEV[2]->VYSKA_SNEHU_ODDO

Nedaří se mi kod upravit, tak aby byl funkční :((

Prosím Vás o radu
yFang
morca
Vrací to nějakou chybu? Jakou?
nightfish
echo $xml->REGION[0]->STREDISKO[2]->INFO_TEL;
morca
moc Vám všem děkuju za pomoc, funguje to ...., teda u mě doma. Po nahrání na server jsem zjistil, že na webu zdarma mají PHP 4 .... :((

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0