Autor Zpráva
MyFlower
Profil *
Ahoj, měl bych dva dotazy...

a) jak vlastně funguje upload statusbar? Asi víte co myslím - člověk nahrává nějaký soubor na web a během nahrávání se mu zobrazuje, kolik ještě zbývá uploadnout, rychlost atd... Našel jsem několik kompletních kódů, ale většinou v nich byl takovej bordel, že jsem je naprosto nechápal. Tak se ptám tady, jak to vlastně funguje... Asi to bude nějak spojený PHP s JavaScriptem (AJAXem), ale naprosto netušim jak a jestli to vůbec jde bez zásahů na serveru (žádná nová extenze pro PHP, žádná úprava php.ini...)??

b) asi se dozvím, že to nejde, ale je nějaká možnost, jak třeba přes .htaccess zamezit stahování souborů z nějaké složky? Tzn. ve složce mám obrázky, ale nechci, aby je kdokoli mohl stáhnout/otevřít/zobrazit. Šlo by to přes chmod, ale ten bohužel nemůžu použít...

Moc díky předem,
MyFlower
Bubák
Profil
ve složce mám obrázky, ale nechci, aby je kdokoli mohl stáhnout/otevřít/zobrazit.
A k čemu tam vlastně jsou?
MyFlower
Profil *
Na blbou otázku... :-D

OK, zkusim to takhle - mam uploadovací systém a chci lidem zamezit, aby si mohli svoje uploady stahovat, jak toho docílim?
bohyn
Profil
MyFlower
Do .htaccess dej
Deny From all
MyFlower
Profil *
MyFlower
Do .htaccess dej Deny From all
A budu tam pak smět zapisovat PHPčkem?
bohyn
Profil
MyFlower
Ano, zakaze to jen prime pristupy pres http
MyFlower
Profil *
bohyn
Bezva, díky :-)
MyFlower
Profil *
A tuší někdo, co s tim statusbarem? Asi ta otázka úplně zanikla, protože se mi nezdá, že by o tom nikdo nic nevěděl :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0