Autor Zpráva
janica
Profil *
Ahoj
chtěla bych na svém PC s Windows XP provozovat webhosting s podporou PHP, Apache a Mysql.

Nainstalovala jsem si EasyPHP, nahrála tam stránky (na localhostu fungují) a zaregistrovala si doménu na které jsem nastavila DNS na mou statickou IP adresu.

Když zadám do prohlížeče název své domény, tak mi to nefunguje.

Kde dělám prosím chybu? Lze vůbec něco takového provozovat na Windowsu?

Děkuji
panther
Profil
janica
Nainstalovala jsem si EasyPHP
není náhodou tento balíček jen serverem?

Zdá se mi, že si pleteš hosting se serverem. Hosting je prostor ne internetu, server si instaluješ, abys doma rozběhla serverové aplikace - např. PHP
janica
Profil *
panther
No možná si to pletu.

Ale nicméně potřebuji vědět jak to lze udělat na Windows XP.
Sicario
Profil *
janica
Tipnul bych, ze problem je v nastaveni firewallu. Je nutne povolit komunikaci na portu, na kterem bezi server Apache - typicky 80. Pokud je tvuj pocitac pripojen na internet pomoci nejakeho jineho zarizeni - napr. adsl routeru, je nutne na tomto zarizeni nastavit presmerovani portu na tvuj pocitac.
Ayrton1
Profil
jestli se mž zeptat, proč si to dáváš na svůj počtač ? když bude tvůj PC vypnutý, nikdo se na tvé stránky nedostane a to jsou pak stránky na nic. Pokud jde však jen o testování, tak nic nenamítám..
Smokie
Profil
Bacha na to EasyPHP je určený pouze pro ladění vlastního webu na desktopovém pc a ne pro nasazení na server
Měsíček
Profil
Neznát základy práce se serverem, Windows, EasyPHP .. to je vražda, skoč si do vany napuštěné ledovou vodou, ono tě to přejde.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0