Autor Zpráva
Matin
Profil *
Příjemný den, udělal jsem pro otce web pomocí template (http://seemaster.cz/index-4.html). Jeho součástí je v sekci kontakty odesílací formulář na případné dotazy, leč nevím jak jej zprovoznit. Dostal jsem už nějaké odkazy na nějaké návody, ale nejde mi je implementovat na na ten můj konkrétní web. Můžete mi posím někdo poradit, respektive script napsat?

Martin Z.
Mistr
Profil
Matin
Takto - http://www.jakpsatweb.cz/formular-mail.html#vlastni - jsi to zkoušel?
Chuck
Profil
method: post
proměnné: jmeno, email, adresa, telefon, zprava

<?

if(
mail('kontaktni.email.na.ktery.se.to.ma@poslat.cz', 'Vzkaz z webu', 'Z webu SEAMASTER přišla zpráva od ' . $_POST["jmeno"] . ' (email: ' . $_POST["email"] . ', telefon: ' . $_POST["telefon"] . ', adresa: ' . $_POST["adresa"] . ')


' . $_POST["zprava"], 'From: ' . $_POST["jmeno"] . ' <' . $_POST["email"] . '>;');
) {
echo("zpráva úspěšně odeslána");
} else {
echo("zprávu se nepodařilo odeslat")
};

?>


ale není tam kódování, takže nebude fungovat diakritika. Řešní najdeš: zde
Matin
Profil *
Díky za cenné rady, ale nedaří se mi. Nevím jak to provázat s okny formulářů a s tlačítky reset a odeslat. Můžete mi prosím upravit přímo html soubor? Jsem si jistý, že to bude pro znalce otázka minut, zatímco já se s tím morduju 3 hodiny a bez známky sebemenšího pokroku. HTML soubor jsem uploadnul sem: http://rapidshare.com/files/178360551/index-4.rar.
Chuck
Profil
Máš v tom zmatek (to měl někdy každý).
Moje zaslaná metoda je složitější, počítá s použitím vyššího programovacího jazyka PHP, avšak tvůj web není pro používání php stavěn.

Zkrátka, než řešit takovýto složitosti, bude jednošší zaregistrovat se do služby Blueboard a do svých stránek vložit tzv. BlueForm.
To sice bude o trošku méně pěkné, nicméně to bude fungovat okamžitě a bez problémů.

Pozn. Neděs se, že na tom odkazu je ta ukázka dožluta. Veškeré barvy, rozměry a další parametry se dají nastavit.



Pokud by příliš moc vadilo, že tento formulář má předdefnovaný počet vstupních polí, je tu ještě jedna alternativa.
Můžeš se zaregistrovat do služby VšeVJednom.cz a použít službu Formulář. Ta ti bude sice připadat stejná, ale když si zaplatíš rozšiřující služby (jen 30Kč/rok, smskou) můžeš si ten formulář nastavit dle svých potřeb.

Jestli něčemu z toho budeš nerozumět, klidně se na nás opět obrať.
Matin
Profil *
Díky Chuckie, pročtu, pokoumám a zkusím.
KingPaul
Profil *
Já bych se chtě zeptat, mám vytvořený formulář, ale když kliknu na tlačítko odeslat, tak mi to odeslat nejde, mohl by mi někdo ukázat příklad jak to mám udělat?
Měsíček
Profil
"Já bych se chtě zeptat, mám vytvořený formulář, ale když kliknu na tlačítko odeslat, tak mi to odeslat nejde, mohl by mi někdo ukázat příklad jak to mám udělat?"

Ne. Zkontroluj si atribut action a method.
KingPaul
Profil *
Ok díky
Matin
Profil *
Tak pro ukončení vlákna. Na VšeVJednom.cz jsem to poměrně elegantně zprovoznil. Premium formulář bez reklamy už podražil na 50Kč, leč i tak je to stále zajímavé. Službu jsem si zprovoznil a vše funguje tak jak bych chtěl i včetně možnosti odeslat přílohu. Ještě jednou díky za užitečné rady.

Martin Z
Chuck
Profil
Matin
No ono není ani tak podstatné, že je to bez reklamy, ale že můžeš spravovat formulářová pole - Adresu a telefon tam zase můžeš mít.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0