Autor Zpráva
erwin
ahoj

vim, ze tema presmerovani je casty a hodne se resi, nicmene svuj konkretni pripad jsem tady nenasel, takze bych se rad zeptal, zda by mi nekdo neporadil. nejsem uplne zbehlej, takze tolerujte prosim moje pripadny nepresny uvahy a nazvy.

mam web, kde bylo kdysi asi 20 statickych stranek.
strankam jsem zmenil URL, puvodni nazvy byly smazany, ale protoze na ne existovalo mnoho linku z vnejsiho webu, roboti stale chodi a hlasi mi, ze tech 20 puvodnich stranek nevidi. nicmene obsah techlech stranek na serveru je, ale pod jinym, novym (statickym) URL.

chtel bych teda ty roboty presmerovat.

web visi na severu windows 2003, kde jak pise hoster: "... obsahuje parametry pro provoz ASP/ASP.NET aplikace a databáze MS SQL 2005"

mohl by mi nekdo popsat/poradit reseni?
Steeta
Profil *
bylo by to asi trosku pracnejsi (psat pro kazdou stranku novou podminku).. a pokud vis ty stare URL .. tak bych pomoci .htaccess presmeroval na nove linky..
vodniobchod
Já myslím, že by tačilo použít meta tagy. Akorát nevím jestli meta funguje i u wundowsů, všechny moje servery běží na linuxu
bohyn
erwin
Jestli mas stranky vytvorene v cistem HTML tak by asi nejjednodussi bylo vytvorit pro kazdou smazanou stranku jinou s tagem
<meta name="robots" content="noindex,follow">
<meta http-equiv="refresh" content="5;url=/nova_stranka.html">
, informaci pro zbloudile navstevniky o presunuti stranky a link na novou stranku.

Steeta
Na IIS .htaccess neni a pokud vim tak ani nic podobneho.

vodniobchod
Meta tagy jsou HTML, se servrem to nema nic spolecneho.
vodniobchod
Jo díky za vysvětlení, já se v tom moc nevyznám, já akorát vím, že když sem nastavoval stránku 404, která obsahuje meta tag, tak to museli měnit admini poskytovatele hostingu.
bohyn
vodniobchod
Precti si neco o meta tagu, evidentne si to s necim pletes. Budto s HTTP hlavickama, nebo s .htaccess
vodniobchod
Já meta tagy používám, sem akorát použil asi špatný příklad. Apropo metatag sem použil do chyby 404 k automatickymu přesměrování zpět na hlavní stranu, však se to vyzkoušejte www.vodniobchod.cz, jak najít 404 stranu, doufám psat nemusím.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: