Autor Zpráva
Martin Dostal
Profil
Ahoj,

potřeboval bych poradit ohledně pravidel pro soubor .htaccess. Dle standardního nastavení některých hostingů (např. station.cz, ceskyhosting.cz apod) se všechny požadavky na subdomény přesměrovávají do vlastních adresářů:

požadavek na example.com/stranka.htm se přesměruje do adresáře www/stranka.htm
požadavek: sub1.example.com se přesměruje do adresáře sub1/index.php nebo index.htm apod
požadavek: kolo.example.com/obr.htm se přesměruje do adresáře kolo/obr.htm

atd.

Pokud se mi toto nelíbí, tak mohu požádat webhosting, aby toto nastavení zrušil a všechny požadavky mi pak tedy směroval do adresáře www, kde to již mohu nějakým způsobem automaticky zpracovávat. Bohužel v některých případech hosting třeba není ochoten toto jejich nastavení vypnout, ale povoluje např. použití .htaccess.

Lze s využitím .htaccess přesměrovávat požadavky mezi jednotlivými adresáři - např. z adresáře kolo do adresáře www ? Případně jak?

struktura webu (dle český hosting.cz):

root/subdomeny/www
root/subdomeny/kolo
root/subdomeny/auto

Jaká pravidla mam dát např. do souborů .htaccess do adresářů kolo a auto, aby se to přesměrovávalo do www. Nebo to lze nějak nastavit v .htaccess přímo v adresáři subdomeny?

Předem Vám děkuji za odpovědi. Pokud jsem svůj dotaz umístil do špatné sekce, tak se omlouvám.
Marek Prokop
Profil
Přesunuto ze "SEO" do "Jak něco udělat".
Mistr
Profil
Martin Dostal
Pomůže Ti toto?
http://www.jakpsatweb.cz/server/mod-rewrite.html#regular
Martin Dostal
Profil
Právě, že nepomůže. Dokážu to přesměrovat do podadresáře aktuálního adresáře. Ale neumím vyskočit o úroveň výš a změnit adresář, který je na aktuální úrovni.

To je právě ten hlavní problém. Ten hosting mi to díky mod_rewrite pravidel nacpe přímo do tohoto adresáře, pokud existuje (pokud ne, tak to jde na 404) a já s tim už nemůžu nic udělat.

Když by se to nějak dostalo do toho adresáře www, tak už si s tím přes nastavení .htaccess umím pracovat, jenže ono je to úplně někde jinde. Zkokušel jsem napcat pravidla přímo na úroveň subdomény:

root/subdomain/.htaccess a adresář www, subdomena1 atd

jenže když se to přesměruje např. do adresáře subdomena1 přímo přes mod_rewrite pravidla nastavená na hostingu, tak mi to soubor .htaccess umístěný na úrovni subdomain úplně ignoruje.

Hosting ty subdomény pravděpodobně vytváří jako nové virtual hosty a díky tomuto to směřuje do vlastních adresářů. Tohle právě potřebuju obejít.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0