Autor Zpráva
host
Profil *
Zdar!
na mod_rewrite jsem lama, tak bych potřeboval od místních guru pomoc. Pracuji na hezkých URL (pokud možno trochu univerzálních) a potřeboval bych přes mod_rewrite přepsat všechny neexistující adresy na index.php aby se ona adresa objevila v $_SERVER['REQUEST_URI'] ale aby existující adresy zůstaly nedotčeny.
Například: http://example.com/nejaka-cool-adresa ve skutečnosti bude směřovat na index.php a v $_SERVER['REQUEST_URI'] by bylo "nejaka-cool-adresa". Stejně tak http://example.com/nejaky_neexistujici_soubor.zip. Ovšem http://example.com/?page=... by zůstalo nedotčeno a to page=... by zůstalo v $_SERVER['QUERY_STRING']. Stejně tak http://example.com/existujici_soubor.zip by zůstalo nedotčeno.

Všem předem děkuji za případnou pomoc.
Kajman_
Profil *
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d #neni to adresar
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f # neni to soubor
RewriteRule ^(.*)$ index?q=$1 [L,QSA]
host
Profil *
Kajman_
Úžasné, mockrát díky!

PS: omlouvám se za špatnou sekci, měl jsem za to že to píšu do "Jak něco udělat?" :/
Moderátor Chamurappi: Přesunuto.
bohyn
Profil
host
Roboti toto nemaji moc radi. Dela jim to problemy s vyrazovanim starych/chybnych odkazu. Kdyz z nektere stranky nedostavaji zadne 404 chyby tak zkousi jestli web vraci 404 chybu dotazem na souboru ktery na strance neni (treba "no-exist-nahodne_cislo.html"). Mohlo by se pak stat ze ti hlavni stranku zaradi jako chybovku a vyradi z vyhledavani (toto nemam nijak podlozene, ale nekdo z mistnich se k tomu treba vyjadri).
Kajman_
Profil *
bohyn
Souhlas, v index.php je vhodné neexistenci url ošetřit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0