Autor Zpráva
UzFaktNevim
Profil *
Ahoj,
přihlásím se v pohodě na FTP, ale všechny soubory mají práva 600, tedy čtené a zapisovatelné vlastníkem. Tak jsem jim zkoušel měnit práva chmod 644 nazevsouboru.html a nejde to. Tak nevím, co s tím.
vydrus
Profil
Co takhle, kdybys prozradil nějaké podrobnosti?
UzFaktNevim
Profil *
Přečti si to ještě jednou, je tam vše, co je nutné vědět.
TomášK
Profil
Chybí mi tam třeba informace, co nefunguje. Tipuju, že se uživatelům zobrazuje 403 forbidden? Jaká jsou práva složky, ve které jsou ty soubory, případně nadřazených složek? Nemůže být chyba v nastavení apache?
UzFaktNevim
Profil *
Nefunguje: Tak jsem jim zkoušel měnit práva chmod 644 nazevsouboru.html a nejde to.

=) Když se přihlásím na to danné FTP, tak nemám přístup do nadřazené složky...
TomášK
Profil
nejde to.
Jak se projevuje, že to nejde? Uživatelům zobrazuje 403 forbidden? Nebo 404 Not Found? Nebo ještě něco jiného?
UzFaktNevim
Profil *
Ehm, ehm, tady nejde o zobrazení uživatelům =), tady jde o to, že já nemohu zmenit práva z 600 na 644 =) už chápete? zapomeňte na uživatele, kteří přijdou na stránky =)...
TomášK
Profil
Sypu si popel na hlavu, nechápavý jsem opravdu já :) Intepretoval jsem to jako, že změna práv nezafungovala a web pořád nejede, ne že nefunguje změna práv.
Právo pro změnu přístupovách práv má vlastník souboru a root. Tedy pokud jsi vlastníkem toho souboru, pak bys měl mít dostatečné oprávnění. Setkal jsem se i s tím, že se práva souboru změnila hned, ale změna se v Total Commanderu projevila až po několika minutách (možná odpojení a připojení). Zkusil bych i změnit práva jiným programem, jestli to nepomůže...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0