Autor Zpráva
Zap
Profil
Zdravim,
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné udělat na stránky náhled uploadnuté fotky bez vytvoření nové zmenšené fotky. Tzn. abych nemusel na serveru mít 2 soubory? Můj skript právě uloží fotku a pak přes funkci uloží její zmenšeninu.
SwimX
Profil
Zap
možné to je,ale praktické moc ne. Navíc to bude fungovat jen na jednu fotku:
http://weblog.clovicek.net/prispevek-nahledy-obrazku-v-php.html
Nox
Profil
Zap
Co tedy potřebuješ?
Napadají mě tyto
1) Chceš po uploadování vytvořit zmenšeninu, aby nemusel uploadující posílat 2 soubory
2) Chceš mít na webu jen 1 obrázek a náhledy vždy udělat dynamicky

1) je samozřejmě možné a nemusí jít jen o jeden obrázek, inspiruj se tím co postoval SwimX,
bude to nutné upravit - a rozhodně nepoužívat funkci imagecopyresized, ale imagecopyresampled
(škoda že se autor nepodíval do manuálu než článek vytvořil)
Dávat ale pozor, aby bylo dost paměti...tudíž i pro toto je nutné mít limit velikosti uploadovaných obrázků

2) určitě nedoporučuji, zbytečně zvyšuje zátěž, náhledy navíc nejsou zas takové terno
Zap
Profil
SwimX
Děkuji, podobný kód jsem si naprogramoval:)

Nox
skript na generování zmenšenin jsem si naprogramoval, takže uploadující si může uploadnout fotku jakou chce. Mě de o to, že vlastně na serveru budu mít originál a pak další 2 zmenšeniny, neboť potřebuju na stránku vložit jednu 200x200 a do RS jednu 100x100, takže vlastně na serveru budu mít 3 totožné soubory různých velikostí. Jen mě zajímalo, jestli by to šlo jednodušeji? :)
SwimX
Profil
Zap
tu 200x200 můžeš pomocí atributu u img (width, height) zmenšít na 100x100. Ten rozdíl ve velikosti bude pár B, takže by nemuseli být 3 ae 2. Jiné řešení není moc dobré, zbytečně bys zatěžoval server znovu vytvářením náhledu. Takhle se ti obrázek jednou stáhne a uloží do cache prohlížeče a je. A ta miniatura nemůže zabírat tolik místa na servru.
ninja
Profil
Zmenseniny z originalniho obrazku si ukladas do nejake cache (adresar, databaze, cokoliv). Jednou za cas muzes promazat. Usetri to spoustu pocitani a tim i rychlost.
Zap
Profil
Děkuji všem za rady:) asi to udělam tak jak radil SwimX ;)
¨
Profil *
zdravím, mám takový primitivní dotaz, ale sama si s ním neporadím...potřebuju na stránky dát obrázek, na který když najedu myší, objeví se jiný obrázek...jak se to dělá?;)
SwimX
Profil
¨
1) hezké jméno
2) tady řešíme náhledy ne hover efekty
3) <a href="" id="zmena"></a>

a#zmena{
  display: block;
  width: 40px;
  height: 40px;
  background: url('jeden.png') no-repeat 0px 0px;
}

a#zmena:hover{
  background: url('druhy') no-repeat;
/* nebo background: url ('jeden.png') no-repeat -40px 0px; */
}

druhé řešené s posunutím prvního obrázku na pozadí bude funkční pouze pokud jeden.png vypadá nějak
SwimX
Profil
--
SwimX
Profil
tak ted se omlouvám,ale prohlížeč si dělá co chce. Prosím o smazání těhle dvou příspěvků.

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0