Autor Zpráva
Bossini
Profil
Dobrý den,
mam problém s mod_rewrite. Udělal sem si par regulárních výrazů na změnu dynamické adresy na statickou:
RewriteEngine on
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^((.*)&)?seo_url=([^&]+)(.*)$
RewriteRule ^index\.php$ /%3.html?%2%4 [R,L]

Výraz funguje, ale problém je, že prohlížeč stránku nenajde a tím pádem 404. Taky jsem dost dobře nepochopil,jak získám v PHP pomocí Get proměnnou když je v url statická stránka.
Děkuji za pomoc
Kajman_
Profil *
A tu statickou html stránku tam máte když na ni přepisujete?
Bossini
Profil
Ne, tu statickou stránku tam nemám, mam všechno v jednom souboru (index), kdy vybírám obsah z databáze a vypisuju pomocí get proměnné.
Kajman_
Profil *
Tak to jste četl nějaký zmatený článek, nebo ho nečetl pečlivě. To pravidlo, co máte, přesměruje z index.php s query stringem na statickou stránku. Jste si jistý, zda jste to nechtěl obráceně? Odkážete se na html stránku, které udělá tajně obsah index.php?

RewriteEngine on
RewriteRule ^(.*)\.html$ index.php?seo_url=$1 [L,QSA] 
Bossini
Profil
No, tak teď Vám trošku nerozumím, ja sem se puvodně snažil aby se mi místo nahoře v url, kde bylo www.example./index.php?seo_url=uvodni-stranka , se objevilo www.example./uvodni-stranka.html, takže regulární výrazy docela zvládám ale s tím rewrite mode sem docela zmatený.
Kajman_
Profil *
Tak odkazujte na uvodni-stranka.html.
Bossini
Profil
nemohl byste mi teda nějak pomoci? potřebuju aby místo www.example./index.php?seo_url=uvodni-stranka se objevilo www.example./uvodni-stranka.html.

To snad nějak jít musí.
Děkuji
SwimX
Profil
Bossini
Tady je to popsané: http://mike.treba.cz/mod_rewrite-a-hezke-url/

# mujweb.cz/?promenna=neco > mujweb.cz/neco.html 
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*).html /?promenna=$1

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0