Autor Zpráva
Jan Onesork
Profil
Dobrý den,
na pc mám rozjetý Apache, kvůli testování stránek. Ale potřeboval bych nějak udělat tzv. virtuální domény. Abych do prohlížeče potom zadal pouze http://neco/ a místo hledání na internetu by se to hned přesměrovalo na např. http://localhost/neco/neco/

Tuším že to jde udělat pomocí nastavení VirtualHost v Apache. Zkoušel jsem i manuál - http://httpd.apache.org/docs/mod/core.html.en#virtualhost , ale nepovedlo se.

Mohl byste někdo poradit?
Kaifman
Profil
Podle me to na locale nejde, pokousel jsem se o to uz taky.

Kdyz se nad tim zamyslis tak vlastne kdyz odesilas adresu do browseru tak ti to de nejdriv do dns a pak se to smeruje na ip kterou vrati dns takze by si musel mit i zaregistrovanou domenu ... virtual server je k tomu kdyz dns nasmeruje browser na server tak podle ServerName ve <VirtualServer> apache presmeruje do prislusneho DocumentRoot

Nidke sem necet ze to takhle je (ani sem nehledal) ale logicky mi to pripada ze by to tak melo byt. Ale je mozne ze se pletu.

Ja sem to vyresil zalozkama :) stejne nedelam najednou na vic jak dvou projektech tak se mi tam ty dve zalozky vejdou ;o]
Jan Onesork
Profil
No, mně jde hlavně o mod_rewrite - takhle se soubor .htaccess hledá na http://localhost a doufám, že po téhle změně by se hledal přímo ve složce webu.
Yuhů
Profil
jenomže problém je opravdu v DNS. Když napíšeš http://neco, tak se žádný .htaccess nehledá, protože se vůbec neví, kde se jako má hledat.

Mám za to, že existuje nějaký soubor, ve kterém jsou lokální záznamy pro DNS (nějaký hosts v systémovém adresáři, z hlavy nevím). Tam si můžeš (pokud tedy pracuješ na Windows) nastavit záznam pro "neco".
Jan Onesork
Profil
Je to soubor C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

Aby .htaccess fungoval správně, tak budu muset prostě pokaždé změnit DocumentRoot v nastavení Apache. Není to ideální, ale fungovat by to mělo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0