Autor Zpráva
meiki
Profil
Zdravím,
už delší dobu přemýšlím, jak udělat jednu věc. Mám stránku, kde jsou články (db clanky) a také kde se uživatel může registrovat a má svůj profil (db uzivatele). A chtěl bych udělat to, že u každkého článku by bylo přidat do oblíbených a když by pak člověk šel k sobě do profilu, tak tam by tam měl všechny své oblíbené články. Jak tedy na to.

Přeci musí být něco jednoduššího, než do db s clanky, ukládat u jakého id uzivatele (když ani nevím kolik jich bude) je článek oblíben, přeci tam nemůže být tolik sloupců. Zde se nabízí jedna drobná podotázka, mohl by v db clanky být sloupeček a tam by bylo více hodnot např. oblibeno_u_uzivatele: 1,3,5,48 (kde cisla znaci id uzivatele)?

Jestli ne, tak opravdu nevím jak udělat, že by N uživatelů mohlo mít v oblíbených M článků... Budu rád za každou radu.
Bubák
Profil
Není náhodou SQL databáze relační?
meiki
Profil
No to je.
Ale nějak nevím, jak by měl vypadat ten dotaz, který to nějak uloží do db a který to pak zase vyvolá, aby vše fungovalo tak jak má. Zatím jsem vyvolával jen z jedné tabulky, tak nemám představu.
Tomasds
Profil
uzivatele
ID nick .. .. .. ..

clanky
ID titulek obsah .. .. ..

oblibenost
IDuzivatele IDclanku
meiki
Profil
uzivatele
ID nick .. .. .. ..
clanky
ID titulek obsah .. .. ..
oblibenost
IDuzivatele IDclanku

jo takhle vytvořit novou tabulku do které se budou ukládat právě tyto vazby? a ze teto tabulky pak nasledně získavat informace o tom co potrebuji. Diky, jak jednoduché jen na to přijít :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0