Autor Zpráva
niverin
Profil
Ahoj,

dělám stránku, na kterou půjde uploadovat (přes administraci nebo FTP) velmi rozměrné fotky (originály, až 15 Mpx, možná i větší), ale zobrazovat se mají v několika velikostech. A přestože jsem se snažil co to šlo, nenalezl jsem nikde řešení jak na serveru takto rozměrné obrázky automaticky zmenšit.

Stránky budou v PHP a to má omezení v maximální možné paměti, kterou může skript využít - co jsem zkoušel, tak v těch základních hodnotách, na kterých to bývá nastaveno, to stačí tak na zpracování 3Mpx fotky, větší již neprojdou. Myslíte, že existuje hosting, který by povolil vyjímku a tuto maximální paměť by nějak výrazně zvýšil, aby šly zpracovat takto rozměrné fotky? A je to vůbec řešení, nezahltím tak server, když se jich bude zmenšovat třeba 30 najednou? A zase je tu omezení na dobu trvání skriptu...

Anebo neexistuje nějaká jiná technika, kterou by tohoto šlo docílit? Například automatické zmenšení v prohlížeči (Flashem, Java appletem...) předtím než se obrázek uploaduje (ale měly by se následně uploadovat obě fotky)? Vlastní server?

Samozřejmě, z mého pohledu je asi nejlepší přesvědčit "zákazníka" ať si ty fotky pozmenšuje předem, ale chci se ujistit, že tu opravdu neexistuje jiné, ne příliš komplikované řešení.


Díky za každou radu!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0