Autor Zpráva
czkoudy
Profil
Ahoj, na svých stránkách mám turnaj fotbalovych týmů.

Zápasy jsou v tabulce zapasy. sloupce - domaci, hoste,domaci_goly, hoste_goly,...

Nyní chci udělat tipovačku.

Zatím mám tabulky: tip_users a tip_zapasy. Do tip_users se uklada login,spravnych_tipu,spatnych_tipu, celkem_tipu,procento_uspesnosti.
do tip_zapasy se ukládá: id_zapasu,tip_uzivatele, vysledek

Když v Admin zadám výsledek zápasů, tak se mi uloží nejprve do tabulky zapasy se vsemi detaily a pak take do tip_zapasy.Zde jen jako 0,1,2 (podle výsledku)

Zdá se mi to takto trochu nepraktické.Neví někdo o nějakém rozumnějším řešení? Potřebuji jenom nakopnou (jaké tabulky a co by jaké scripty měly dělat). Nepotřebuji kod, ten už si nějak splácám .-) Díky za všechny rady
tiso
Profil
czkoudy
tip_zapasy: id_uzivatele, id_zapasu, tip_uzivatele

A pri pridávaní výsledku zápasu by si mal zmeniť dáta v tip_users všetkým, ktorý mali tip na tento zápas.
czkoudy
Profil
to je dobrý nápad. A jak udělat aby se vypisovaná data seřadila podle procent uspesnosti? Ted to mám tak, že pokaždé když se klikne na odkaz aktuální pořadí tak se mi nejprve spočítají uspesne, neuspesne, celkove a % uspesnost.Následne se ulozi do tip_users až pak se data vypíší na stránku. Problem nastane když chci žebříček zobrazit někde jinde na stránce.Protože data v tip_users se aktualizují jenom po kliknuti na aktualni pořadí.Není to nej řešení, ale nenapadlo mě jiné. Nevíte někdo?
tiso
Profil
czkoudy - prečítaj si tú moju druhú vetu ešte raz, to je aj riešenie tvojho druhého problému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0