« 1 2 »
Autor Zpráva
Ales
Profil *
Mam cca 300 stránkový web a potřeboval bych tam mít vyhledávání. Web je dělaný v htm. Zkoušel jsem vyhledávání od Google, ale má tam reklamy - pak vyhledávání z FrontPage, to zase nemluví česky.

Dík
Miškin
Profil
zkus vyhledáváni Atomz běží na tom vyhledávání Jakpsátweb, teda myslím. A na jedněch mích stránkách se mi to podařilo zprovoznit do 1hod.
Anonymní
Profil *
zkus jyxo, to je v poho.
jenom prekopirujes jeden formular a prepises jednu adresu
Martin Kuželka
Profil
Ještě jeden odkaz k tématu: Hledání na vlastním serveru.
Ales
Profil *
Jde to i bez Atom, Jyxo....Jyxo po mě chce 1299/měsíčně za tuto službu. Nějaký script, nebo něco takového není...
peta
Profil *
Ales
Javascript? Nekde jsem to videl... Jenom by pro urychleni bylo fajn vytvorit nejaky indexovy soubor.
habendorf
Profil
Ideální řešení je IMHO přes google API, funguje skvěle, ostyluješ si jak chceš, žádné reklamy.
Mistr
Profil
Dá se s vašimi návrhy prohledávat i web, který nemá v adrese na konci generickou doménu? Například www.sweb.cz/inzenyri?

Já se ptám proto, že Yuhů na již zmíněné stránce, že k vyhledávání v mém případě lze užít jen Atomz.

Jak to vidíte vy?

Díky.
Acci
Profil
Mistr
Google to už umí, není nic jednoduššího, než vyzkoušet site:www.sweb.cz/inzenyri
Jakub
Profil
Google to už opravdu umí, není s tím problém.
Mistr
Profil
To Acci a Jakub:

Váže už to funguje?? Tak to je vynikající...
Yuhů
Profil
jo, umí, akorát potom ani v custom verzi nenabízí v radio buttonu přepnutí na tento adresář
Polaroid
Profil
A nebo si zkus napsat vyhledávání vlastní - moc zajimavá zkušenost. Od té doby, co jsem to jednou zkusil píši z hlediska semantiky dokonalejší stránky než pámbů :-)
ronnie
Profil
Nevím, napsat vlastní kvalitní vyhledávání není nic jednoduchého...radeji použij výše zmiňované nápady.
Mistr
Profil
Já jsem právě při podivování se vycházel z Yuhůovy stránky o vyhledávání na Google. Pokud to již vyhledává i na například www.sweb.cz/inzenyri, rád to využiji.

P. S.: Jak je na tom jyxo? Také umožňuje vyhledávání i třeba na www.sweb.cz/inzenyri ? Opět se ptám v závislosti na text z výše uvedené Yuhůovy stránky.
Yuhů
Profil
> Jak je na tom jyxo? Také umožňuje vyhledávání i třeba na www.sweb.cz/inzenyri

pokud vím, tak to neumí. To bych to tam napsal. Taky jsem se ptal Martina Mareše, jestli nechtějí grupování podle adresářů dodělat do Morfea, ale prý ne. Seznam to AFAIK také neplánuje.
DoubleThink
Profil *
Na SWEBu se to dá taky řešit posláním jedné (tuším 30,-Kč) SMS - od té doby pak je adresa neco.sweb.cz místo www.sweb.cz/neco
Mistr
Profil
To DoubleThink:
Ale je to snad jen na půl roku a pak chtějí zase další prachy. Nene, já spíš uvažuji, že to přesunu na www.tenzor.cz nebo na (jak jsem se dneska dozvěděl) www.profitux.cz.
Ales
Profil *
Kde se dá nastavit google API, je někde CZ návod....výsledek hledání je bez reklam?:(
Ales
Profil *
Kde by se dal sehnat Script pro vyhledávání na stránkách - aby idexoval stránky
Hanz
Profil
Ales
Na www.hotscripts.com
Hanz
Profil
Ales
Napiš sem potom odkaz na script, který jsi vybral.
Ales
Profil *
To bude trochu problém, má ANKLIČTINA je nic moc. Musím se v tom prohrabat...uvítal bych pomoc.
Ales
Profil *
Miškin

Zkoušel jsem ten Atomz - jsou tam reklamy (sponzorské linky), jinak OK
Ales
Profil *
nemáte někdo zkušenosti s FrontPage Search Form
Mistr
Profil
O FrontPage Search, tuším, někde píše Yuhů, že se to spousta správců sítí bojí instalovat; přeci jen je to od Microsoftu a co si budeme namlouvat, že?
Mistr
Profil
Ještě k té FrontPage Search z Jak psát web:

http://www.jakpsatweb.cz/hledani.html#vlastni

nebo

http://www.jakpsatweb.cz/frontpage/fp-2000-components.html
Zlámalík
Profil *
Jedno řešení jak se zbavit reklamy na Atomzu:
zobrazený blok reklamy uzavřít do bloku <div>, kterému se nastaví "neviditelnost".

Toto vložit:
<div class="schovat">

pak je jejich:
<!-- Show the results.  -->

a před jejich:
<!-- ResultItemStart -->
se dá konec:
</div>
.

Obdobně se vyřeší reklama na konci. Když si zobrazíte zdrojový kód stránky s reklamou, hned přijdete na to, kam to do šablony vložit.

Ve stylech si pak uděláte položku:
.schovat {visibility : hidden;}

a je to. Jediná nevýhoda je, že to místo reklamy nechá prázdný místo. Ale zas se to nehádá s tabulkama.
Nenutím, jen hlásím. :-)
Jakub
Profil
Ad vlastní indexer

Je to řešení, na sourceforge.net je několik GNU/GPL crawlerů/indexerů - bral bych to jako experiment, ale je s tím velká zábava ;o) Před časem jsem zkoušel TSEP v kombinaci s PHPCrawl, ale nakonec jsem se vrátil ke Googlu.
Nicméně z hlediska programování je to obohacující zážitek, docela mi chybí nějaký český web o vyhledávačích, který by řešil hlouběji technickou stránku věci, ne jenom SEO (Existuje pár vlaštovek - třeba seriál Jehla v kupce sena na Lupě).
Ales
Profil *
Na "jak psát web" jsem našel, že by se daly odstranit reklamy na Atomz vyhledávání pomocí stylu table {display: none}

(od roku 2004 Atomz přidává reklamu, ta se ale dá v šabloně odbourat nastavením stylu table {display: none})

Nevíte jak se to v té šabloně použije
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0