Autor Zpráva
Darth-cz
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o radu. Mám následující problém:

mám stránku, na které chci zobrazovat řekněme obrázky. Obrázky mám v určité složce. Chtěl bych, aby se obrázky zobrazily na stránce, ale stáhnout je mohli jen uživatelé uvedení v databázi s patřičným příznakem. Neplatí jen pro obrázky, ale obecně pro dokumenty v určité složce. Napadlo mě, že bych pomocí .htaccess omezil přístup ke složce jen na oprávněné uživatele, ale zaprvé nevím, jak aktualizovat soubor htaccess při přidání nového uživatele do db jinak než ručně a zadruhé nevím, jestli by to vyřešilo problém, že obrázky mají jít prohlížet, ale nesmějí se dát stáhnout.

Nevíte někdo prosím, jak na to?
SwimX
Profil
Darth-cz
vyřešil bych to tak, že bych na net dal jenom náhledy, a ty at si každej stáhne když chce, (budou malý třeba s vodotiskem) a po přihlášení by se uživatel dostal k plnému obrázku. Ten by byl ve složce hlídán pomocí htacessu. (takle nějak: http://www.ovsem.net/webdesign/jak-zakazat-hotlinkovani-vasich-obrazku-pomoci-souboru-htaccess )
pokud by byl uživatel přihlášen, tak by se mu zobrazila možnost stáhnout -> ta by vedla na nějaký php skript, který by zobrazil obrázek ve stránce-> uživatel by si ho mohl uložit. pokud by někomu dal url skriptu -> nepustilo by ho to bez přihlášení, a url obrázku bude blokováno. Doufám že sem to nenapsal moc zmateně..
imploder
Profil
Darth-cz
Chtěl bych, aby se obrázky zobrazily na stránce, ale stáhnout je mohli jen uživatelé uvedení v databázi s patřičným příznakem.
To je tak trochu protimluv - někomu, kdo si nemůže obrázky stáhnout, se přece nemůžou zobrazit na stránce. K zobrazení na stránce nejdřív musí prohlížeč obrázek stáhnout. Jak ho stáhne, server už nemá kontrolu nad tím, co s ním uživatel na druhé straně udělá. Je možné nasadit nějaké "znepříjemňovací" opatření jako třeba překrytí obrázků průhledným vzorkem, ale to je všechno. Ať už s obrázkem server před zasláním udělá cokoliv, minimálně PrintScreen vždy jistí :)
imploder
Profil
Ale použitelné by bylo, aby obrázky ukazované každému na stránce byly nějak horší, než ty, které můžou stáhnout jenom oprávnění uživatelé. Může jít o menší rozlišení nebo watermark.
SwimX
Profil
imploder
menší rozlišení nebo watermark.
že bych to napsal? „budou malý třeba s vodotiskem“ :))
Darth-cz
Profil *
Děkuji za odpovědi, dal jsem vše jen ke stažení a hlídam to pomocí htaccess a php :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0