Autor Zpráva
mikul
Profil
Zdravím,
chci Vás požádat o radu. Mám vytvořit relativně malý web (cca 12 různých stránek), který má být dvoujazyčný. Přečetl jsem si o tom pár článků na netu a chci se zeptat, jakým způsobem je nejlepší to vyřešit. Vím, že u takhle malého webu nebude žádná tragédie zvolit méně vhodnější cestu, ale už pro svůj dobrý pocit bych si chtěl zvolit "nejsprávnější" variantu, jestli se to takhle dá říct. Tedy jestli pro předávání jazyka použít SESSION, GET, podadresáře(www.neco.cz/... nebo w ww.neco.cz/en/ případně jinou metudu zde vhodnou. Vím, že každá má jak něco do sebe tak i své nevýhody.
Díky moc.
Alphard
Profil
GET a podadresáře je v podstatě to samé a myslím, že nejvhodnější
SESSION (stejně jako COOKIES) přinesou problémy při odkazování, záložkování apod.

nenapsal jste, jestli stránky budou statické nebo dynamické
12 různých stránek skutečně není moc a nemyslím si, že má cenu vymýšlet nějaký důmyslný systém, jestli jsou to statické stránky, dal bych je dal do samostatných adresářů, jestli dynamické, přenášel bych jazyk v GET
pokud tam máte obrázky, tak je naházejte do společného adresáře, ať nemáte zbytečný duplicitní obsah
mikul
Profil
Protože vetšina z těch málo stránek bude vždy o nějakém člověku (budou tedy velmi podobné, pouze se vloží jiný text + obrázky - je to pro výtvarnou skupinu, která se chce díla vystavit na internetu), přemýšlel jsem mít pro tohle univerzální stránku a přes GET přenášet i jméno a podle něho vložit obsah z dtb. I když vím, že v tomhle rozsahu je to putna...
Alphard
Profil
takže dynamické
univerzální šablona a podle get vložit správný obsah z databáze, hezčí get lze udělat pomocí mod_rewrite
mikul
Profil
OK díky, myslel jsem si to, ale rači jsem se chtěl ujistit.
mikul
Profil
Doufám, že nevadí, když přiživím staré téma. Použiji-li mod_rewrite, jak píše o 2 příspěvky výše Alphard, je lepší dávat informaci o jazyku na konec? (w ww.neco.cz/incormace/cs/) a nebo na začátek? (w ww.neco.cz/cs/incormace/). Nebo je to úplně jedno? Většinou, nebo je to možná je klamný dojem, to bývá na začátku že?
tiso
Profil
mikul - logicky na začiatku... Napríklad preto že informace/en/ je blbosť, správne je en/informations/
kajaman
Profil
tiso
no, já myslím, že je to správně en/information/
tiso
Profil
kajaman - podľa toho či informace bolo jednotné číslo alebo množné... Podľa mňa je logickejšie množné.
kajaman
Profil
tiso
já myslím, že plurál od information v aj neexistuje viz zde
Mastodont
Profil
Plurál od "information" je "data" :-)
tiso
Profil
kajaman - tak to si ma dostal... Ale nie som sám: http://www.google.com/search?q=informations

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0